Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Dla Niepodległej

8 listopada 2018 roku w naszej szkole z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie klasy I „a” i ich rodzice uczestniczyli w zajęciu o charakterze patriotycznym. Spotkanie to przygotowały wychowawczynie p. Agnieszka Borowska i p. Katarzyna Witos-Szałęga. Celem przewodnim spotkania było przybliżenie i wyjaśnienie dzieciom słowa patriotyzm, niepodległość oraz zrozumienie, że są częścią wspólnoty zwanej Ojczyzną.  

Dzieci zostały zapoznane z legendą powstania państwa polskiego, historią godła i hymnu oraz symboliką flagi narodowej. Interaktywnie odwiedziły ważne miejsca naszego kraju i rozwiązały krzyżówkę do hasła Polska. Wspólnie z rodzicami stojąc w prawidłowej dla Polaków postawie, odśpiewały cztery zwrotki hymnu państwowego. Mali patrioci i rodzice wykonali piękne prace plastyczne tematycznie związane z symbolami narodowymi. Każdy uczeń za aktywny udział w zajęciu otrzymał Dyplom Małego Patrioty.

Spotkanie to uświadomiło dzieciom jak i dorosłym, że 11 listopada 1918 roku spełnił się sen Polaków- nasza Ojczyzna po 123 latach niewoli odrodziła się na nowo - wolna Polska powróciła na mapę świata. Pamiętajmy, że coroczne obchody Święta Niepodległości dla każdego Polaka to symbol miłości do Ojczyzny, walki o wolność i zwycięstwo.

materiał nadesłała p. Katarzyna Witos-Szałęga

dla Niepodleglej2018

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii