baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

    Kolejny raz – 29 września – braliśmy udział w obchodach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Głównym celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Jest ono obchodzone w szkołach i bibliotekach, gdzie organizuje się sesje czytelnicze.Oprócz bibliotekarzy w roli czytających wystąpili także nauczyciele klas 0-VIII, nauczyciele świetlicy, dyrekcja szkoły oraz uczniowie.
    W tym dniu dzieci mogły też zobaczyć jak wygląda praca w bibliotece, opowiedzieć o swoich ulubionych książkach czy poznać nowe propozycje oglądając wystawę prac plastycznych przedstawiającychksiążki. Odbywały się również dyskusje z dziećmi i młodzieżą na temat: Dlaczego warto czytać książki?.

Wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy aktywnie włączyli się w naszą akcję dziękujemy.


Bibliotekarki:
Beata Kowalczyk i Renata Kopa

dzien glos czyt 2023

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Dzień chłopaka w klasie VI A

    30 września swoje święto obchodzą wszyscy chłopcy. Dziewczęta z klasy 6a złożyły swoim kolegom życzenia i wręczyły prezenty. Tym razem były to kubki z imieniem każdego z chłopców. Następnie odbyły się wspólne gry i zabawy edukacyjne. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Obchody Dnia Chłopaka minęły w miłej i sympatycznej atmosferze.

Materiał nadesłała p. Katarzyna Witos-Szałęga

dzien chlopaka 6a 2023

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Wyjazd klasy 4a i 5c na wykopki

    Agrodolinka w Gogolewie to zagroda edukacyjna, którą odwiedziliśmy 18 września 2023r. Uczniowie klasy 4a i 5c ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi brali udział w wykopkach. Przejazd na pole, omówienie etapów wzrostu ziemniaka, zbiór ziemniaków, posiłek na polu (pyszne chałki i kakao), karmienie zwierząt i „dojenie krowy” wypełniły nam część czasu przewidzianego na pobyt w Agrodolince. Po „pracy” zjedliśmy kiełbaski z grilla i mieliśmy czas na zabawę. Na placu zabaw z huśtawkami, zjeżdżalniami, dużą trampoliną, torem przeszkód, ścieżkami sensorycznymi, snopkami słomy, mogliśmy się świetnie bawić. Pobyt w Agrodolince sprawił nam wiele radości. Dziękujemy przemiłym gospodarzom za wspólnie spędzony czas.

Materiał nadesłała p. Alicja Grochowska

wykopki 4a 5c 2023

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Wycieczka do Domu Chleba w Marianowie

    19 września klasa 6a i kilkoro uczniów z klasy 5a uczestniczyło w wycieczce do Domu Chleba w Marianowie. Dzieci brały udział w warsztatach piekarniczych. Piekli ciasteczka, chleb i drożdżówki. Po ciężkiej pracy ciasteczka zrobione własnoręcznie smakowały wyśmienicie. Oprócz wypieków odbyła się przejażdżka po Marianowie, a podczas przerw między wypiekami czas spędzaliśmy na placu zabaw.
To był dzień pełen wrażeń i atrakcji. Zobaczcie sami!

Materiał nadesłała p. Katarzyna Witos-Szałęga

wycieczka dom chleba 6a 2023

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

„Sprzątanie świata – Polska 2023”

    W piątek 15 września uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji Sprzątania świata.
Koordynatorem 30- tego już finału akcji był Zarząd Usług Komunalnych w Stargardzie. W działania zaangażowali się uczniowie klasy 4a oraz klasy 5 i 6 wraz z opiekunami. Porządkowaliśmy teren wokół szkoły oraz część A os. Zachód.
    Zachęcaliśmy lokalną społeczność do podejmowania działań, dzięki którym nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i będziemy stawać się bardziej odpowiedzialnymi konsumentami, a w konsekwencji dzięki temu nie będziemy zaśmiecać i niszczyć środowiska. Uświadamialiśmy jak ważna jest prawidłowa segregacja odpadów do odpowiednich pojemników oraz ich szkodliwy wpływ na środowisko.

szkolny koordynator akcji Monika Sikorska

sprzatanie swiata 2023

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii