baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

ZESZYT ONLINE

„MATEMATYKA – wstęp do kariery wynalazcy”

    Od października 2020 roku uczniowie klas 5a i 5c korzystają ze wsparcia edukacyjnego Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.
Już drugi rok uczniowie podnoszą swoje umiejętności matematyczne rozwiązując zadania na platformie zeszyt online. Dzięki użyciu zaawansowanych nowatorskich rozwiązań informatycznych udostępniono uczniom platformę, która służy pomocą uczniom klas czwartych i piątych. Rozwijać się mogą zarówno uczniowie słabsi jak i najlepsi. Sztuczna inteligencja stara się wykrywać problemy uczniów i odpowiednio dobierać dodatkowe zadania naprowadzające na rozwiązanie zadania właściwego. Uczniowie zdolni otrzymują zadania trudniejsze dochodząc nawet do zadań konkursowych. Ważne jest zatem, aby uczeń rozwiązywał zestaw samodzielnie, w przeciwnym razie system dopasuje stopień trudności zadań do osoby, która je rozwiązuje. Platforma ma charakter gry komputerowej, uczeń po rozwiązaniu określonej liczby zadań zdobywa osiągnięcia.
W klasie piątej uczniowie mieli do rozwiązania 37 zestawów zadań. Łącznie rozwiązali 310 modułów obowiązkowych i 93 dodatkowe ze skutecznością ok. 60 %.
Praca z zeszytem online ma charakter dowolny. Z ankiety przeprowadzonej wśród uczniów można zauważyć, że ok 60 % uczniów rozwiązywało zadania bardzo chętnie i samodzielnie. Około 10 % uczniów przyznało się, że rozwiązywali zadania z pomocą.

Materiał nadesłała p. Małgorzata Lewandowska