baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Realizacja I modułu

Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego

„Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki” w kl. II b

    W ramach realizacji I modułu "PODRÓŻE PO POLSCE" przeczytaliśmy książkę pt. "Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą". Dzieci wypełniły przygotowany dla nich Lekturnik, w którym pokolorowały okładkę wg własnego pomysłu, wypełnili metryczkę przeczytanej lektury, narysowały głównego bohatera oraz wybraną przygodę, która zrobiła na uczniach największe wrażenie.
    W ramach modułu wykonaliśmy:
- plakat zachęcający innych do przeczytania lektury "Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą". Przygotowane i przedstawione na forum klasy przez dzieci plakaty miały na celu zachęcenie innych uczniów do czytania papierowych książek.
- w grupach czteroosobowych uczniowie klasy przygotowali grę planszową związaną z treścią omawianej lektury wraz z wszystkimi akcesoriami (pionkami, kośćmi do gry wykonanych z plasteliny i masy solnej). Przygotowane przez uczniów gry stanowią najatrakcyjniejsze wyposażenie klasy a uczniowie graliby w nie niemal na każdej przerwie.
    Jako ostatnie zadanie w module I klasa zrealizowała scenariusz "Podróże po Polsce". Zajęcia rozpoczęliśmy od wysłuchania nagrania opowiadania „Rozchmurzone opowiadanie na powitanie” i poznania jego bohaterki - chmurki Tosi. Następnie poznaliśmy Łódź, czyli rodzinne miasto Juliana Tuwima, obejrzeliśmy film o atrakcjach turystycznych tego miasta, znaleźliśmy je na mapie Polski a następnie w grupach dzieci wykonały broszury reklamowe zachęcające innych do odwiedzenia tego miasta. Na zakończenie spakowaliśmy walizkę na naszą podróż. Przy wykonywaniu tego zadania dzieci wykazały się ogromną kreatywnością i wyobraźnią. Realizację tego zadania oraz całego modułu I podsumowaliśmy samooceną oraz quizem nawiązującym do przeczytanej lektury. Działania w ramach I modułu bardzo się uczniom kl. IIb podobały. Dzieci rozpoczęły już realizację II modułu.

wychowawczynie: Małgorzata Gawrysiak, Monika Szyszka

czytam z klasa modul 1 stycz 2023

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii