baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Zajęcia edukacyjne dla klas 1 a oraz 1 b

z psem terapeutą Jawa

    07 czerwca 2024 roku uczniowie z klasy 1 a i klasy 1 b uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych z psem terapeutą Jawą. Podczas lekcji dzieci dowiedziały się: jak należy zachowywać się bezpiecznie wobec psów i w kontakcie z nimi, co to znaczy pies pracujący, gdzie mogą pracować psy, czym się różni ciało człowieka i psa, rozwiązywały zagadki i grały w piłkę z Jawą, która dzielnie broniła swojej bramki.
    Poprzez kontakt z psem dzieci doskonalą swoje umiejętności społeczne, jak i kształtują wrażliwość. Gdy w zajęciach uczestniczy pies, dłużej i chętniej ćwiczą, a wykonywanie zadań wywołuje wiele radości. Pies potrafi skoncentrować na sobie uwagę, zachęcić do zabawy, uatrakcyjnić zajęcia a także przełamać lęk przed kontaktem ze światem zewnętrznym. Celem takiej lekcji jest rozwój dziecka, pobudzenie zmysłów i pozytywnych emocji.

Materiał nadesłała p. Anna Łotysz

zaj z psem jawa 2024

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii