baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Zajęcia koła informatycznego klas IV-V w lutym

    W miesiącu lutym zajmowaliśmy się projektowaniem własnych modeli 3D w programie 3D Builder oraz ich drukowaniem za pomocą drukarek 3D. Projektowaliśmy modele ludzika, robota oraz biedronki. Podczas przygotowania modelu do druku uczyliśmy się również stosować tzw. podpory, które gwarantują prawidłowy druk elementów modelu, zawieszonych w przestrzeni. Są to cienkie warstwy filamentu, które podtrzymują wiszące elementy konstrukcji modelu, np. wystające guziki, odstające ręce itp. Po ostygnięciu modelu, podpory delikatnie się usuwa, odłamując je. Po usunięciu podpór, pozostaje gotowy model.
    Podczas zajęć koła informatycznego korzystaliśmy ze sprzętu zakupionego w ramach programu #Laboratoria Przyszłości.

Materiał nadesłał p. Bogdan Żych

kolo inf kl4 5 luty 2023

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii