baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Matematyka ze smakiem w klasie 4A
Pizza z ułamkami, a może ułamki z pizzą?

    Uczniowie z klasy 4 a w szkolnej pracowni kuchennej doskonalili umiejętności matematyczne w praktycznym działaniu. Uczyli się i bawili robiąc pyszną pizzę.
Gotowa pizza nie tylko poruszyła kubki smakowe, ale również była doskonałym narzędziem do nauki i utrwalenia zagadnień ułamkowych. W tym dniu, każdy uczeń mógł również poczuć się jak kucharz. Dzieci własnoręcznie ugniatały, formowały, smarowały sosem i układały dodatki na pizzy wg upodobania. Po upieczeniu dzieliły pizzę na równe części, co stanowiło podstawę zrozumienia porównywania, dodawania i odejmowania ułamków. Również w trakcie przygotowań składników utrwalały działania ułamkowe. Przeliczały jednostki potrzebnych składników. Przypominały sobie co oznacza: całość, połowa, ćwiartka, połowa ćwiartki. Na koniec zrobiły małą ucztę. Wszyscy bawili się świetnie i apetyt dopisywał tego dnia każdemu.

Wychowawczynie: Elżbieta Gajewska i Katarzyna Witos-Szałęga

mat ze smakiem 4a2022

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii