baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

PAŹDZIERNIK W ŚWIETLICY

    Ten miesiąc był wyjątkowo pracowity dla świetlików. Witaliśmy Panią jesień oraz obchodziliśmy Święto dyni.
Dzieci wykonywały prace plastyczne łączoną metodą z wykorzystaniem recyklingu, w ramach projektu "Kreatywne prace plastyczne", który realizuje Pani Justyna Trześniewska oraz opaski na głowę z obrazkiem dyni. Rozmawialiśmy, co dobrego można zrobić z dyni.

Materiał nadesłała p. Agata Zdanowska

jesien w swietlicy 2022

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

 

 

TYDZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA W ŚWIETLICY

    Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września.
W naszej świetlicy świętowaliśmy go przez cały tydzień. Każdego dnia od poniedziałku do piątku uczniom czytana była przez  nauczycieli literatura dziecięca, m.in. „Pchła Szachrajka”.
    Chętne dzieci również mogły czytać swoim kolegom i koleżankom.
Dodatkowo uczniowie wykonywali prace plastyczne różnymi technikami, z których następnie tworzone były książki, a także rozwiązywali tematyczne krzyżówki i rebusy.

Materiał nadesłała p. Justyna Trześniewska

dzien glos czyt swiet 2022

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

 

Gniotki (zabawki sensoryczne)

    W świetlicy uczniowie klas I-III oraz grupy O z pomocą pań Małgorzaty Czuryło i Agaty Zdanowskiej własnoręcznie robili gniotki. Gniotki antystresowe to uniwersalna zabawka dla dzieci, która znajduje zastosowanie nie tylko jako forma odstresowania, ale również służy poprawie napięcia mięśniowego w dłoni, przyczyniając się do poprawy motoryki małej.
    Do zrobienia gniotek dzieci potrzebowały balony, mąkę oraz gumkę recepturkę. Z tych prostych rzeczy w świetnej atmosferze wyczarowały przyjemne w dotyku super zabawki.

Materiał nadesłała pani Małgorzata Czuryło.

gniotki 2022

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

XXI Międzyszkolny Konkurs Plastyczny dla Świetlic

pt. „PREHISTORYCZNY ŚWIAT DINOZAURÓW”

    Organizowany przez SP 3 im. Kornela Makuszyńskiego z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Stargardzie. Gratulacje dla naszych uczennic!

Materiał nadesłała p. Honorata Krywan

konkurs plast dinoz 2022

 

Konkurs plastyczny pt. "Wiosenne kwiaty" dla uczniów klas I-III oraz dla dzieci z grup "0"

 

    W kwietniu w szkolnej świetlicy odbył się Konkurs plastyczny pt. „Wiosenne kwiaty”. W konkursie uczestniczyli uczniowie klas I-III oraz dzieci z grup "0". Uczniowie stosując ciekawe techniki plastyczne, wykonali bardzo interesujące i ciekawe prace.
    Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsceJulia Włoszczuk, gr. 02
II miejscePola Gwoździańska, kl. II a
III miejsceAmelia Zimnik, kl. I c.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!
Zachęcamy wszystkich uczniów do uczestnictwa w kolejnych konkursach.

Materiał nadesłała p. Małgorzata Czuryło

konkurs plastyczny 2022

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

 

I miejsce w XV Międzyświetlicowym konkursie wiedzy o Mikołaju Koperniku dla uczniów klas III szkół podstawowych

    6 kwietnia 2022r. w Szkole Podstawowej nr 8 odbył się Międzyświetlicowy konkurs wiedzy o Mikołaju Koperniku. Reprezentant naszej szkoły Tomasz Jakubczak z klasy III b zajął I miejsce. Uczeń wykazał się znakomitą znajomością wiedzy o Mikołaju Koperniku, urodzonym w Toruniu, XVI-wiecznym polskim astronomie, matematyku i prawniku.
Zwycięzcy serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Materiał nadesłała p. Małgorzata Czuryło

konkurs kopernik 2022z1

konkurs kopernik 2022z2

konkurs kopernik 2022z3

 

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

    2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W świetlicy szkolnej dzieci dołączyli do Akcji ZAPAL SIĘ NA NIEBIESKO z EMOCJĄ. Przygotowaliśmy sensoryczną ścieżkę, którą pokonaliśmy bosymi stopami, rozwijając zmysł dotyku oraz obejrzeliśmy film edukacyjny „Autyzm”.

Materiał nadesłała p. Honorata Krywan

dzien autyzmu 2022

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Konkurs międzyświetlicowy pt. "Pejzaż zimowy 2022"

    Nasza świetlica jak co roku zorganizowała konkurs międzyświetliowy, który cieszy się dużym uznaniem wśród uczniów uczęszczających do świetlic szkolnych.
    Wszystkim biorącym udział dziękujemy.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Materiał nadesłała p. Agata Zdanowska

 konk miedzysw 2022zd1 ve3

konk miedzysw 2022zd2 ve3

 

 

FERIE W SZKOLE

    W dniach od 31.01 do 04.02.2022r. w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi odbyła się półkolonia w ramach ferii zimowych.
W pierwszym tygodniu zorganizowane były wyjścia do: Kina oraz Muzeum, na zajęcia z garncarstwa. Oprócz zajęć odbywających się poza terenem szkoły, prowadzone były również te w jej obrębie. Należały do nich między innymi: twórcze zabawy i eksperymenty (tworzenie slimów), zajęcia kreatywne – słoik pełen emocji, zajęcia lagoterapii, różnorodne zajęcia plastyczno- techniczne, zabawy ruchowe, konkursy, zimowe zagadki oraz gry.

materiał nadesłała p. Honorata Krywan

 ferie w szkole 2022

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Grudzień w naszej świetlicy...

    Na początku grudnia, dzieci ze świetlicy szkolnej zabrały się za przygotowywanie kartek świątecznych z iskierkami emocji, w ramach projektu „Emocje”. Kartki trafiły do dzieci ze świetlicy szkolnej ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łochowie.
Nasze dzieci z przyjemnością zasiadły do prac. Z muzyką w tle praca była czystą przyjemnością. Dzieci miały mnóstwo pomysłów na pracę . Atmosfera podczas tworzenia kartek była bardzo świąteczna. Dzieci nuciły pod noskiem kolędy, a z nieba przez chwilę nawet prószył śnieg, przez co mogliśmy poczuć ten „magiczny czas”. Dzieci były bardzo ciekawe do kogo ich kartka trafi. Przy okazji powstało wiele pomysłów na ozdoby świąteczne i chęć ustrojenia choinki. Oczywiście nasz partner kartkowy, odwdzięczył się pięknymi karteczkami dla naszych dzieci!
    Dnia 6 grudnia, świetlicę odwiedził Święty Mikołaj!!! Były zagadki świąteczne, rebusy, powstały piękne kule świąteczne przy pomocy aplikacji Quiver. Oczywiście był prezent świetlicowy jak i słodki poczęstunek.
Ostatnie dni, spędziliśmy na tworzeniu kartek dla Żołnierzy z życzeniami i podziękowaniami za obronę granic. Wszystkim dzieciom za ten wkład i chęci dziękujemy!

materiał nadesłała p. Honorata Krywan

 pracowity grudzien swietlica 2021

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Kreatywne zajęcia w świetlicy szkolnej

    Dnia 23 listopada podczas zajęć w świetlicy szkolnej, uczniowie mieli okazję pobudzić swoją wyobraźnię i wykazać się kreatywnością tworząc fantastyczne kasztanowe stworki i nie tylko. Przy użyciu kolorowej plasteliny, wykałaczek i oczywiście kasztanów powstały niesamowite ludziki, zwierzęta oraz konstrukcje do zabawy. Dzieci świetnie się przy tym bawiły!

materiał nadesłała p. Pamela Ostafijczuk

kreatywne zaj swietlica2021

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Szkoła do hymnu

Dwunastego listopada świetlica szkolna wraz z całą szkołą, brała udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Uczniowie od samego rana ćwiczyli tekst „Mazurka Dąbrowskiego”, aby o godzinie 11.11 wspólnie zaśpiewać hymn.

materiał nadesłała p. Alicja Laskowska-Maślany

szkola do hymnu 2021

 

Kartka dla Kuby

    W listopadzie uczniowie uczęszczający do świetlicy poznali historię niepełnosprawnego Kuby. Dowiedzieli się jaka choroba spowodowała, że chłopiec porusza się na wózku, oraz jak wygląda jego codzienne życie. Poznali jego zainteresowania i to w jaki sposób lubi spędzać wolny czas. Z okazji jego urodzin wykonali własnoręcznie piękne kartki urodzinowe i wypisali życzenia.
Kartki urodzinowe zostaną wysłane do Kuby pocztą.

materiał nadesłała p. Alicja Laskowska-Maślany

kartka dla kuby 2021

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Kreatywne prace plastyczne

w Świetlicy Szkolnej

    Aktywność plastyczna rozwija sprawność manualną, ma terapeutyczny wpływ na dzieci i ich emocje, pozwala na nabywanie poczucia sprawstwa, czyni dzieci nie tylko wrażliwymi odbiorcami sztuki, ale też ich twórcami.
Prowadzone zajęcia w świetlicy w ramach projektu KPP pozwalają na poznanie i zastosowanie nowych technik plastycznych. Stosowanie soli, liści, folii pozwoliło na odkrywanie swoich możliwości i sprawiło wiele radości. Uczniowie chętnie biorą udział w tych zajęciach i dobrze się bawią wykonując ciekawe prace plastyczne.
W październiku przez uczniów zostały wykonane prace na miętym papierze, malowanie pod folią oraz malowanie na soli a w listopadzie stemplowanie liści.

materiał nadesłała p. Alicja Laskowska-Maślany

 kreatywne prace plastyczne 2021

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Dzień Dyni w świetlicy

    Dnia 29.10.2021r. w świetlicy szkolnej odbył się Dzień Dyni. Uczniowie poznali wiele informacji i ciekawostek związanych z tym warzywem. Następnie dzieci samodzielnie wykonały pracę plastyczną - "moja dynia" - wyklejając bibułą oraz plasteliną kontur dyni. Na zakończenie "dyniowego dnia" były zabawy ruchowe przy muzyce.

materiał nadesłała p. Pamela Ostafijczuk

dzien dyni w swietlicy2021z1

dzien dyni w swietlicy2021z2

dzien dyni w swietlicy2021z3

dzien dyni w swietlicy2021z4

 

Róże malowane palcami
Międzynarodowy Projekt Edukacyjny
"Kreatywne Prace Plastyczne"

    We wrześniu, uczniowie uczęszczający do świetlicy w ramach realizacji jednego z zadań projektu, malowali palcami róże. Zapoznali się z nową techniką i wykonali piękne prace.
    Technika ta jest bardzo efektowna, a uczniowie świetnie się bawili podczas tworzenia prac w ten nietypowy sposób.
Malowanie palcami to prosta, ale niezwykle wartościowa rozwojowo technika plastyczna dla dzieci, ponieważ pozwala na twórczą ekspresję, rozwija wyobraźnię, dostarcza wrażeń dotykowych, umożliwia kontakt z fakturą, podnosi świadomość własnego ciała, doskonali małą motorykę - usprawnia ruchy poszczególnych palców, rozluźnia mięśnie, uspokaja i wycisza i wreszcie - daje dziecku poczucie sprawstwa, wolności i swobody działania.
Uczniowie wykonali prace podczas zajęć prowadzonych przez p. Alicję Laskowską-Maślany i p. Honoratę Krywan.

kreatywne prace plastyczne 2021

materiał nadesłała p. Alicja Laskowska-Maślany 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Międzynarodowy Dzień Kropki

w świetlicy szkolnej

    15.09.2021r. obchodzony był „Dzień Kropki". W ramach Międzynarodowego projektu edukacyjnego Emocja, przeprowadzony został temat dotyczący kreatywności. Dzieci wzięły udział w konkursie świetlicowym, opartym na zliczaniu kropek. Malowały w szablonie kropek - troszkę sensoplastyki, tworzyły pracę plastyczną z wykorzystaniem TIK „żywa kropka” przy użyciu aplikacji Quiver. Było aktywnie i wesoło:-)

 dzien kropki swietlica2021

materiał nadesłała p. Honorata Krywan

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny

"Kreatywne Prace Plastyczne"

projekt swietlica info1 2021 22

projekt swietlica info2 2021 22

 

Dzień Mamy i Dzień Dziecka

w Świetlicy Szkolnej

    Dzień naszych kochanych MAM uczciliśmy wykonując dla nich laurki oraz dyplomy Super MAM! Pracę umilało słuchanie opowiadań J. Papuzińskiej pt. „Nasza mama czarodziejka”. Dzień DZIECKA spędziliśmy na wspólnych zabawach na świeżym powietrzu… Były zabawy z użyciem chusty animacyjnej, zawody sportowe, a na koniec słodki poczęstunek.

materiał nadesłała p. Honorata Krywan

dzien mamy i dzien dziecka2021

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Pierwszy Dzień Wiosny

i Dzień Kolorowej Skarpetki

w świetlicy szkolnej

    Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej, przez dwa tygodnie przygotowywali się na powitanie wiosny. Dzieci wykonały plakaty przedstawiające wiosenną łąkę oraz Panią Wiosnę, które ozdobiły dużą salę świetlicy, wykonały  przebiśniegi oraz opaski na głowę - bociana.
    W piątek rano odbył się quiz wiedzy o wiośnie w którym wszystkie dzieci chętnie wzięły udział. Wszystkim udało się rozwiązać wiosenne zagadki. Następnie dzieci dopasowywały nazwy wiosennych kwiatów do ilustracji i obejrzały krótki film edukacyjny „Oznaki wiosny.”
    O godzinie 9.00 uczniowie przebywający w świetlicy wzięli udział w lekcji online „Wiosna – lekcja na żywo".
    21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Dawna, z tej okazji dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej, zapoznały się z krótką historią tego dnia, skąd pochodzi nazwa Zespół Dawna, dlaczego w ten dzień zakładamy różne skarpetki, dlaczego skarpetki stały się symbolem tego dnia oraz dlaczego obchodzimy ten dzień właśnie 21 marca. Następnie obejrzały krótki film edukacyjny „Co to jest Zespół Dawna.” Po takiej dawce wiedzy przystąpiły do zabawy „prawda czy fałsz” na temat Zespołu Dawna, podczas której świetnie sobie poradziły i znały odpowiedzi na wszystkie pytania. Na zakończenie pokolorowały obrazek przedstawiający dwie różne skarpetki. Na koniec porannych zajęć dzieci otrzymały dyplomy oraz słodką niespodziankę.
    Po południu na dzieci czekało również wiele atrakcji. Uczniowie wykonali wiosenne kreacje oraz pokaz mody wiosennej. Następnie wzięli udział w zabawach z chustą animacyjną.
    Zajęcia zorganizowały panie: Honorata Krywan, Alicja Laskowska-Maślany, Agnieszka Kruk.
    Wszystkim uczniom dziękujemy za zaangażowanie i mile spędzony czas.

materiał nadesłała p. Alicja Laskowska-Maślany

pierwszy dzien wiosny w swietlicy2021

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii