baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Światowy Dzień

Tabliczki Mnożenia

28 września obchodziliśmy w naszej szkole VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.
Przygotowania do tego dnia zaczęły się już tydzień wcześniej. W organizację włączyła się cała szkoła. Uczniowie sporządzali plakaty, którymi ozdabiali szkolne korytarze. W każdej klasie nauczyciele matematyki przeprowadzili "Potyczki matematyczne" - uczniowie mieli okazję odświeżyć tabliczkę mnożenia poprzez zabawę.
Wybrano również Klasowych Mistrzów Tabliczki Mnożenia, którzy 28 września walczyli o tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Oto zwycięzcy w poszczególnych poziomach:
- w klasach IV URSZULA MAKSYMIAK
- w klasach V MACIEJ DUNIANAZAR
- w klasach VI DAMIAN FIRSIOF
- w klasach VII JOANNA NOWAK
- w klasach VIII PIOTR CZURAK
- w klasach III GIM. ŁUKASZ ŚTAŚ
Spisaliście się na szóstkę!!!!! GRATULUJEMY!!!!!
W tym dniu w czasie przerw międzylekcyjnych zostały przeprowadzone przez Komisje Egzaminacyjne egzaminy z tabliczki mnożenia dla chętnych. Do egzaminu przystąpiło 214 uczniów i 40 osób dorosłych. Zdecydowana większość zdobyła Certyfikat znajomości tabliczki mnożenia.
Obok zabaw i egzaminów w szkole zorganizowane zostały 4 Patrole Egzaminacyjne, przeprowadzające egzaminy w mieście. Członkowie Patroli, uczniowie dobrze znający tabliczkę mnożenia, zaopatrzeni w transparenty i koszyczki z losami egzaminacyjnymi, przepytywali przypadkowych przechodniów, ekspedientki w sklepach i każdą inną osobę, która chciała podejść do egzaminu ze znajomości tabliczki mnożenia. Jeden z Patroli odwiedził Twoje Radio Stargard, gdzie przepytał redaktorów podczas wejścia na żywo na antenę, drugi - Stargardzkie Centrum Kultury, trzeci - sklep "Piotr i Paweł", a czwarty spacerował po osiedlu Zachód. Łącznie zostało przepytanych 37 osób. 32 z nich odpowiedziały poprawnie na wszystkie “tabliczkowe” pytania z losów i otrzymały tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Sporo osób zapytanych o zgodę na egzamin nie podeszło do niego ze względu na nieznajomość tabliczki mnożenia, a tłumacząc się brakiem czasu lub zbyt wieloma latami, które upłynęły od ukończenia szkoły. Po tym doświadczeniu wysnuty został wniosek, że kto tabliczkę poznał za młodu, ten zabierze ją do grobu.
Nauczyciele z uczniami klas I-II przeprowadzili na zajęciach zabawy i ćwiczenia przygotowujące wprowadzenie tabliczki mnożenia. W klasach III uczniowie wykonywali zadania i zabawy z wykorzystaniem tabliczki mnożenia.
Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. Miejmy nadzieję, że to matematyczne święto wejdzie na stałe do naszego szkolnego kalendarza.
Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom. Dziękujemy Koleżankom za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu egzaminu. Szczególne podziękowania kieruję do uczniów klasy Vb, którzy włożyli dużo swojej pracy w przygotowania.

Koordynatorzy akcji:
Joanna Michalska
Anna Otolska
Waldemar Waluś
Marta Widerowska
Joanna Żuchlińska

swiat dzien tabl mnoz2018

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

materiał nadesłano dn. 09.10.2018r.