baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym

„Matematyka na wesoło”

    29 maja w Szkole Podstawowej nr 4 odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Matematyka na wesoło” dla uczniów klas 3. W konkursie wzięło udział 6 szkół. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3a: Zuzanna Kleczewska oraz Filip Kanarek. Nasza drużyna zdobyła drugie miejsce. Gratulujemy!

Materiał nadesłała p. Katarzyna Przybylska

miedzszk konk matem 2023 z1

miedzszk konk matem 2023 z2

 

ZAKOŃCZENIE PROJEKTU

„CZYTAM Z KLASĄ – LEKTURKI SPOD CHMURKI”

Klasa IIb

    W maju klasa IIb zrealizowała III moduł IV edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „CZYTAM Z KLASĄ – lekturki spod chmurki” a tym samym pomyślnie zakończyła udział w projekcie.
   W module III „PODRÓŻE PO ŚWIECIE” przeczytaliśmy lekturę pt. „Afryka Kazika” Łukasza Wierzbickiego. Uczniowie wypełnili przygotowany Lekturnik, w którym uzupełnili metryczkę, narysowali portret Kazika – głównego bohatera oraz wybraną przygodę opisaną w lekturze.
    W ramach ostatniego modułu wykonaliśmy również inne zadania m.in.:
- uczniowie zaprojektowali i samodzielnie wykonali zakładki do książki, które swoim wyglądem nawiązywały do omawianej przez nas lektury i Afryki;
- z okazji Światowego Dnia Książki zorganizowaliśmy nasz klasowy happening. Uczniowie przynieśli z domu swoje ulubione książki również takie, które tematyką nawiązywały do podróżowania;
- zorganizowaliśmy LEKCJĘ POD CHMURKĄ oraz zajęcia tematyczne związane z Afryką - były filmiki o tym kraju, ciekawostki z nim związane a także podróż po mapie.
    Tegoroczna edycja PODRÓŻOWANIE PRZEZ CZYTANIE była świetną zabawą, dzięki której uczniowie zdobyli wiedzę na temat wybranych miast i krajów. W podróż po Polsce uczniowie wybrali się do Łodzi wraz z głównym bohaterem lektury "Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą". Podczas podróży po Europie oczyma wyobraźni wyruszyliśmy do Włoch wraz z Lampo, głównym bohaterem lektury "O psie, który jeździł koleją". W ostatnią podróż wyruszyliśmy wraz z Kazikiem w świat aż do pięknej i gorącej Afryki.
    Było nam niezmiernie miło brać udział w tym projekcie. Jesteśmy dumni, że udało się nam zrealizować wszystkie zadania.

Materiał nadesłała p. Monika Szyszka

Monika Szyszka Certyfikat Klasy

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS

CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM

    Dnia 16 maja 2023 roku w naszej szkole odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Czytania ze Zrozumieniem dla klas II pod hasłem "Czytam i rozumiem”. Była to doskonała forma sprawdzenia własnych umiejętności czytania ze zrozumieniem a przede wszystkim dobra zabawa. W konkursie wzięło udział 18 uczestników reprezentujących 9 stargardzkich szkół podstawowych. Przybyłych uczestników konkursu przywitała pani wicedyrektor Joanna Szczecińska i życzyła wszystkim odniesienia sukcesu.
    Jury konkursu w składzie: pani Beata Skupińska i pani Renata Kopa ze Szkoły Podstawowej nr 2 , oraz pani Joanna Dąbrowska ze Szkoły Podstawowej nr 6, przyznało następujące miejsca:

I miejsce – Maja Folga Szkoła Podstawowa nr 1
II miejsce – Antonina Sobstyl Szkoła Postawowa nr 1
III miejsce – Maria Kondracka Szkoła Podstawowa nr 4

    Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki, dyplomy a zwycięzcy dodatkowo nagrody książkowe .
Organizatorami konkursu były panie: Anna Otolska, Joanna Żuchlińska, Katarzyna Szyłańska, Katarzyna Witos-Szałęga.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Materiał nadesłała p. Katarzyna Witos-Szałęga.

miedzszk konk czyt 2023

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

II miejsce w XIX Międzyszkolnym Turnieju o Puchar Małego Ekologa

pod hasłem „Las wita nas"

    17 maja 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 5 odbył się dla uczniów klas 3 XIX Międzyszkolny Turniej o Puchar Małego Ekologa pod hasłem „ Las wita nas”. Naszą szkołę reprezentował czteroosobowy zespół w składzie: Zuzanna Kleczewska, Oliwia Paluszewska i Nadia Tymejczyk z klasy 3a oraz Natalia Famulska z klasy 3b. Zuzia, Oliwia i Nadia reprezentowały naszą szkołę w konkursie wiedzy, natomiast Natalia – w konkursie plastycznym.
    Uczennice zajęły II miejsce wykazując się dużą wiedzą na temat ochrony środowiska i ekosystemu leśnego. Natalia wykonała piękną pracę plastyczną przedstawiającą las.
    Gratulujemy uczennicom klasy 3a i 3b i życzymy dalszych sukcesów.

Materiał nadesłała p. Alicja Grochowska

konk ekolog 2023

Zapraszamy do objerzenia zdjęć w naszej galerii

Ostatni tydzień kwietnia w klasie 2c

    Ostatni tydzień kwietnia klasa 2c spędziła bardzo aktywnie. W poniedziałek uczniowie obejrzeli przedstawienie pt. ”Akademia nie dla lenia”,  przygotowaną przez klasę 3a, podczas którego zrozumieli, jak ważne jest zdrowe odżywianie i uprawianie sportu w naszym codziennym życiu.
    W czwartek w pracowni gospodarstwa domowego uczniowie klasy 2c przygotowali pyszne, zdrowe i kolorowe drugie śniadanie. Podczas przygotowywania smacznych kanapek dowiedzieli się, dlaczego ważne jest drugie śniadanie oraz które produkty do jego przygotowania są zdrowe i najlepsze dla naszego organizmu.
    W piątek klasa pomogła w ustawieniu fotobudki „Żyj zdrowo i kolorowo” a Julka i Amelka całą długą przerwę dbały o porządek na stoliku z akcesoriami do zdjęć oraz pomagały chętnym do zdjęcia uczniom w doborze gadżetów.

Materiał nadesłała p. Alicja Laskowska-Maślany

ostat tydz kwiet w kl 2c 2023

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii