baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

HISTORIA MISIA WOJTKA

    We wtorek uczniowie klasy 3b i 3c wybrali się na spektakl pt. “Historia misia Wojtka”, który został zorganizowany przez Instytut Pamięci Narodowej.
Celem wyjścia do Młodzieżowego Domu Kultury i udziału w przedstawieniu było:
podniesienie kompetencji kulturalnych w zakresie odbioru sztuki
umożliwienie kontaktu ze sztuką poprzez aktywne uczestnictwo
krzewienie kultury i estetyki żywego słowa.
    Spektakl przybliżył dzieciom losy niedźwiedzia Wojtka - żołnierza 2 Korpusu Polskiego, dowodzonego przez gen. Władysława Andersa. Przedstawienie zostało przygotowane przez profesjonalnych aktorów, a inscenizacja przystosowana do percepcji najmłodszych odbiorców. Aktorzy w przystępny sposób opowiedzieli o szlaku armii generała Andersa, z którą wędrował oswojony niedźwiedź brunatny Wojtek.
    Performatywna forma edukowania najmłodszych, liczne piosenki, zmieniająca się scenografia, interakcja z aktorami sprawiła, że odbiorcy mogli poczuć się współuczestnikami wydarzenia.
Poprzez taką nietypową formę edukacji, dzieci lepiej przyswajają i odbierają polską historię.
Z losami niezwykłego niedźwiedzia, najmłodsi mogą również się zapoznać czytając lekturę “Dziadek i niedźwiadek” napisaną przez Łukasza Wierzbickiego.

Materiał nadesłała p. Alicja Laskowska-Maślany

historia misia wojtka 2024

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Dzień adaptacyjny

    Uczniowie klas trzecich naszej szkoły uczestniczyli w maju w dniu adaptacyjnym. Brali udział w lekcjach klas siódmych i ósmych. Celem tego było pokazanie młodszym dzieciom jak wygląda dzień w szkole w drugim etapie edukacyjnym. Nauczyciele przedmiotowi włączali młodszych uczniów w przebieg zajęć i sprawili, że czuli się oni zaangażowani oraz dobrze się bawili. Uczniowie klas starszych z zaangażowaniem opiekowali się młodszymi kolegami.
Okazuje się, że nie taka szkoła straszna:)

Materiał nadesłała p. Joanna Koczorowska

dzien adaptacyjny 2024

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Szkolny Konkurs Czytania ze Zrozumieniem

    10 maja 2024 r. w odbył się w naszej czytelni Szkolny Konkurs Czytania ze Zrozumieniem dla uczniów klas drugich. Celem konkursu jest rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem, kształtowanie nawyków czytelniczych oraz zachęcenie uczniów do regularnego sięgania po książki.
    Wyniki konkursu: pierwsze miejsce - Marcin Nogal z klasy 2a, drugie miejsce - Ignacy Przybylski z 2c i 3 miejsce - Nina Gwoździańska z 2c. Wyróżnienia otrzymali: Vanessa Malewicz z 2b, Antoni Buczma z 2a i Paweł Sobociński z 2b. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Marcin Nogal będzie reprezentował naszą szkołę w konkursie międzyszkolnym - trzymamy kciuki.
Konkurs przygotowały i prowadziły Anna Otolska i Anna Dąbrowska.

Materiał nadesłała p. Anna Dąbrowska

szkol konk czyt ze zroz 2024

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

    23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich – święto wszystkich bibliofilów.
W tym dniu w naszej szkole odbyła się uroczystość Pasowania na Czytelnika uczniów kl. IPo złożeniu przyrzeczenia dzieci z kl. Ia i Ib zostały przyjęte do grona czytelników naszej szkolnej biblioteki. Celem uroczystości było promowanie czytelnictwa książek oraz zachęcanie uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, podczas wspólnej zabawy z zagadkami ukrytymi w pięknych bajkowych zamkach wykazali się znajomością bajek i bajkowych postaci. Poradzili sobie z tym doskonale.
    Z okazji święta wychowawczynie kl. I oraz panie bibliotekarki przygotowały dla dzieci niespodziankę - przedstawienie pt. „W świecie bajek”. Udział w przedstawieniu wzięły panie: Anna Wróblewska, Katarzyna Przybylska, Małgorzata Czuryło, Katarzyna Szyłańska oraz pani wicedyrektor szkoły Małgorzata Lewandowska. W czasie przedstawienia dzieci zapoznały się z zasadami poszanowania książek i wysłuchały ich próśb.
    Po obejrzeniu przedstawienia nastąpiło uroczyste Pasowanie na Czytelnika, którego dokonała Królowa Książek. Spotkanie przebiegło w miłej i wesołej atmosferze. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, książki, oraz tekst przyrzeczenia i list skierowany do rodziców zachęcający do odwiedzania szkolnej biblioteki i wspólnego czytania z dziećmi, i pięknie zaśpiewały piosenkę o książce.
    Po uroczystości dzieci z kl. Ib wykonały podczas lekcji plastyki piękne rysunki dotyczące przedstawienia, natomiast uczniowie kl. Ia wykonali swoje prace na komputerach.
    To był dzień pełen wrażeń dla naszych pierwszoklasistów. Dziękujemy wychowawcom oraz wszystkim dzieciom za aktywny udział w naszym szkolnym święcie.

p. bibliotekarki: Beata Kowalczyk i Renata Kopa

pasowanie na czytelnika 2024

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Zapraszamy do obejrzenia filmu1

Zapraszamy do obejrzenia filmu2

Zapraszamy do obejrzenia filmu3

Zapraszamy do obejrzenia filmu4

Zapraszamy do obejrzenia filmu5

Zapraszamy do obejrzenia filmu6

 

Realizacja programu

„HIGIENA NASZĄ TARCZĄ OCHRONNĄ”

w kl. I b

    Uczniowie klasy I b wzięli udział w Wojewódzkim Programie Higieny i Profilaktyki Wybranych Chorób Zakaźnych „Higiena naszą tarczą ochronną”. Rekomendowany przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Szczecinie. Głównym celem przeprowadzonego programu było osiągnięcie wśród najmłodszych uczniów, znaczącej poprawy zachowań higienicznych w obszarze profilaktyki chorób zakaźnych, a także przyswojenie i wdrożenie prawidłowych nawyków i przyzwyczajeń higieniczno-zdrowotnych. Podczas zajęć uczniowie wzbogacali wiedzę na temat grypy i innych chorób zakaźnych, higieny osobistej, mycia rąk, higieny jamy ustnej. Szkolnym koordynatorem programu była p. Mariola Schoeneberg.

Materiał nadesłała p. Małgorzata Czuryło.

progr profilakt 1b 2024

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii