baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

1c -Przygotowania do Świąt

    5 grudnia uczniowie z klasy 1c po raz pierwszy mieli przyjemność odwiedzić pracownię gospodarstwa domowego.
    Największą i najsmaczniejszą atrakcją dla dzieci jest pieczenie i dekorowanie świątecznych ciasteczek. I my postanowiliśmy zrobić pierniczki. Na początku dzieci poznały składniki i sposób wykonania ciasta. Następnie zakasaliśmy rękawy i zaczęliśmy wyrabiać i wałkować ciasto. Potem dzieci wybierały wzory foremek, wyciskały kształty, układały je na blaszkach i cierpliwie czekały aż się upieką. Na końcu dekorowały pierniczki według własnego uznania i pomysłu i oczywiście degustowały.
    Napiekliśmy mnóstwo pachnących i pysznych pierniczków, które zapakujemy i podarujemy rodzicom w prezencie z okazji świąt Bożego Narodzenia.
    Wszyscy bardzo się napracowali w kuchni i zdobyli niezbędne doświadczenie oraz umiejętności potrzebne w codziennym życiu.

Wychowawczynie
Małgorzata Pabian
Katarzyna Rudzka

piecz piernik 1c 2022

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK W KLASIE 2C

    4 listopada klasa 2c obchodziła Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu dzieci przybyły przebrane w piękne bajkowe stroje. Nie zabrakło księżniczek i rycerzy, pojawiła się również dynia z bajki o Kopciuszku. Podczas zajęć dzieci miały okazję przypomnieć sobie bohaterów baśni braci Grimm i Andersena. Dzieci świetnie poradziły sobie podczas rozwiązywania zagadek i zadań dotyczących baśni. To był naprawdę udany bajkowy dzień.

Materiał nadesłała p. Alicja Laskowska-Maślany

Dzień Postaci z Bajek listopad

 

PAŹDZIERNIK W KLASIE 2C

    24 października uczniowie klasy 2c realizowali zadanie w ramach Innowacyjnego Projektu Edukacyjnego Kreatywne Prace Plastyczne. W ramach zadania nr 2 wykonali prace poznając nową technikę stemplowania folią bąbelkową.
    28 października chętni uczniowie, wzięli udział w halloweenowym wyzwaniu i przyszli tego dnia w przebraniu. W klasie zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia.

materiał nadesłała p. Alicja Laskowska-Maślany

Halloween

Kreatywne Prace Plastyczne październik 1

 

FIGURKI Z MASY SOLNEJ

    W dniu 17 listopada uczniowie klasy 3b zaprezentowali piękne i kolorowe figurki, wykonane z masy solnej. Ozdoby zostały stworzone w domach z pomocą rodziców, rodzeństwa i innych bliskich osób.
    Masa solna doskonale nadaje się na zrobienie dekoracji, a nawet przedmiotów użytkowych, a przy tym rozwija kreatywność i dostarcza mnóstwa dobrej zabawy.

Materiał nadesłała p. Justyna Zakrzewska

fig z masy sol 2022z1

fig z masy sol 2022z2

fig z masy sol 2022z4

 

 

DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA W KLASACH I – III

    8 listopada przypada Dzień Zdrowego Śniadania – my świętujemy go codziennie, ponieważ wiemy, jak ważny w naszym życiu jest ruch oraz spożywanie zdrowej żywności.
    W ramach propagowania zdrowego odżywiania uczniowie klas I – III przez ostatnie dni przygotowywali a potem wspólnie spożywali zdrowe drugie śniadanie połączone z degustacją owoców, warzyw i mleka.
    Ponadto 8 listopada odwiedziła naszych uczniów pani dietetyk Monika Panek z Naturhouse, która przeprowadziła zajęcia dotyczące zdrowego żywienia. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się o roli śniadania, który jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia, poznali najważniejsze zasady zdrowego odżywiania oraz przypomnieli sobie piramidę zdrowego stylu życia.
    Wszystkim wychowawcom i uczniom dziękujemy za zaangażowanie i udział w tym wydarzeniu.

Materiał nadesłała p. Monika Szyszka

dzien zdrow sniad 2022

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii