baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

    9 maja 2024 r. naszą bibliotekę odwiedziła kolejna grupa dzieci z Przedszkola Integracyjnego nr 5. Pani Renata przygotowała dla nich zajęcia rozwijające ich zainteresowania czytelnicze, ale także wzbogacające wiedzę oraz rozbudzające ciekawość otaczającego je świata. W pierwszej części zajęć dzieci oglądały globus oraz zdjęcia Afryki. Pani bibliotekarka pokazała im na globusie, gdzie leży Afryka i wyjaśniła takie pojęcia jak: kontynent, Afryka, sawanna oraz safari. Następnie dzieci wysłuchały opowiadania Anity Głowińskiej pt. „Kicia Kocia w Afryce. Zwierzęta sawanny” i wypowiadały się na temat zwierząt, które Kocia Kicia spotkała podczas safari. Pani Renata zaprosiła dzieci do zabawy w „safari w bibliotece”. Dzieci miały za zadanie odszukanie ukrytych obrazków ilustrujących afrykańskie zwierzęta. Spacerowały więc wśród bibliotecznych regałów w poszukiwaniu zwierząt. Wygrała osoba, która zebrała najwięcej obrazków. Pani bibliotekarka opowiadała dzieciom o zwierzętach zamieszkujących sawannę, a potem dzieci obejrzały prezentację „Zwierzęta sawanny” i wzbogacały swoją wiedzę na ten temat. Na koniec zajęć przedszkolaki odgadywały zagadki o zwierzętach oraz rozpoznawały odgłosy afrykańskich zwierząt. Świetnie sobie z tym poradziły. W nagrodę otrzymały obrazki zwierząt do pokolorowania, które zabrały ze sobą opuszczając bibliotekę.
    Dziękujemy dzieciom i ich wychowawcom za wizytę w naszej bibliotece.
    Zapraszamy ponownie!

Materiał nadesłała p. Beata Kowalczyk

z wizyta w bibliotece 2024

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

    23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich – święto wszystkich bibliofilów.
W tym dniu w naszej szkole odbyła się uroczystość Pasowania na Czytelnika uczniów kl. I. Po złożeniu przyrzeczenia dzieci z kl. Ia i Ib zostały przyjęte do grona czytelników naszej szkolnej biblioteki. Celem uroczystości było promowanie czytelnictwa książek oraz zachęcanie uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, podczas wspólnej zabawy z zagadkami ukrytymi w pięknych bajkowych zamkach wykazali się znajomością bajek i bajkowych postaci. Poradzili sobie z tym doskonale.
    Z okazji święta wychowawczynie kl. I oraz panie bibliotekarki przygotowały dla dzieci niespodziankę - przedstawienie pt. „W świecie bajek”. Udział w przedstawieniu wzięły panie: Anna Wróblewska, Katarzyna Przybylska, Małgorzata Czuryło, Katarzyna Szyłańska oraz pani wicedyrektor szkoły Małgorzata Lewandowska. W czasie przedstawienia dzieci zapoznały się z zasadami poszanowania książek i wysłuchały ich próśb.
    Po obejrzeniu przedstawienia nastąpiło uroczyste Pasowanie na Czytelnika, którego dokonała Królowa Książek. Spotkanie przebiegło w miłej i wesołej atmosferze. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, książki, oraz tekst przyrzeczenia i list skierowany do rodziców zachęcający do odwiedzania szkolnej biblioteki i wspólnego czytania z dziećmi, i pięknie zaśpiewały piosenkę o książce.
    Po uroczystości dzieci z kl. Ib wykonały podczas lekcji plastyki piękne rysunki dotyczące przedstawienia, natomiast uczniowie kl. Ia wykonali swoje prace na komputerach.
    To był dzień pełen wrażeń dla naszych pierwszoklasistów. Dziękujemy wychowawcom oraz wszystkim dzieciom za aktywny udział w naszym szkolnym święcie.

p. bibliotekarki: Beata Kowalczyk i Renata Kopa

pasowanie na czytelnika 2024

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Zapraszamy do obejrzenia filmu1

Zapraszamy do obejrzenia filmu2

Zapraszamy do obejrzenia filmu3

Zapraszamy do obejrzenia filmu4

Zapraszamy do obejrzenia filmu5

Zapraszamy do obejrzenia filmu6

II miejsce w XXII Międzyszkolnym Konkursie Literackim

„Utwory znane i nieznane”

    16 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Stargardzie odbył się Międzyszkolny Konkurs Literacki dla kl. II „Utwory znane i nieznane”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl. IIa - Marcin Nogal, Hanna Adamowska oraz uczennica kl. IIc – Nina Gwoździańska.
    Uczniowie zajęli II miejsce. Wykazali się świetną znajomością wierszy Juliana Tuwima.
Gratulujemy laureatom konkursu.

Materiał nadesłała p. Beata Kowalczyk

Drugie msc miedz 2024

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

SZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY

DLA KL. II „UTWORY ZNANE I NIEZNANE”

    11 kwietnia 2024 r. w czytelni odbył się Szkolny Konkurs Czytelniczy „Utwory znane i nieznane”. W konkursie brało udział 11 uczniów. Reprezentanci klas II przygotowując się do konkursu zapoznali się z wierszami Juliana Tuwima. Wykonując przygotowane zadania konkursowe uczniowie wykazali się dużą znajomością wierszy znanego poety. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

WYNIKI KONKURSU:
I miejsce zajął Marcin Nogal z kl. IIa
II miejsce zajęła Nina Gwoździańska z kl. IIc
III miejsce zajęła Hanna Adamowska z kl. IIa

    Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe gadżety.
Laureaci konkursu będą reprezentować naszą szkołę na MiędzyszkolnymKonkursie Czytelniczym„Utwory znane i nieznane”, który odbędzie się w szkole Podstawowej nr 5 w Stargardzie.

Organizatorzy konkursu: 

wychowawczynie kl. IIa i II c

p. bibliotekarki

konk czyt 2024

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA

    21 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa. Jest to dzień poświęcony zwiększaniu świadomości społecznej na temat tej genetycznej różnorodności oraz propagowaniu akceptacji, zrozumienia i integracji osób z tym zespołem w społeczeństwie.
Zespoł Downa jest skutkiem trisomii 21, czyli obecności dodatkowej kopii chromosomu 21, który manifestuje się różnorodnie, często poprzez charakterystyczne cechy fizyczne. Niemniej jednak, osoby z Zespołem Downa posiadają indywidualne talenty, umiejętności i osobowości, które należy doceniać.
    Dzień ten jest również znany jako Dzień Kolorowej Skarpetki, co ma na celu przypomnienie o różnorodności i unikalności każdego człowieka. Z tej okazji w wielu klasach w naszej szkole odbyły się zajęcia na ten temat. W przystępny sposób nauczyciele wyjaśnili uczniom, czym jest Zespół Downa i jakie są jego cechy. Podkreślili, że osoby z Zespołem Downa są częścią naszej społeczności i mają takie same potrzeby i pragnienia jak każdy inny. Zakładając w tym dniu kolorowe skarpetki nie do pary okazaliśmy wsparcie i zrozumienie dla osób z Zespołem Downa i promowaliśmy akceptację różnorodności. Z inicjatywy biblioteki szkolnej oraz Zespołu ds. promocji zdrowia w przygotowaniach do obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa brali udział uczniowie kl. I-III. Wykonali oni dowolną techniką piękne kolorowe sylwety skarpet, które znalazły się na wystawie na korytarzu głównym szkoły.

PAMIĘTAJMY, KAŻDY JEST NIEPOWTARZALNY

I WARTOŚCIOWY, NIEZALEŻNIE OD RÓŻNIC.

p. bibliotekarki: Renata Kopa i Beata Kowalczyk

swiat dzien downa 2024

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii