baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

    Uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami przyłączyli się do akcji edukacyjnej „Dzień Zdrowego Śniadania” w ramach Promocji Zdrowia. Nauczycielki przeprowadziły pogadanki na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają siłę i energię do nauki i zabawy, lepiej się koncentrują na wykonywanych zadaniach. Uczniowie dowiedzieli się również, że ważne jest, aby jeść pięć posiłków w ciągu dnia, o stałych porach. Należy spożywać nabiał, ryby i mięsa oraz ciemny chleb zamiast bułek. Powinno się pić soki i wodę zamiast szkodliwych napojów gazowanych. Wspomniano też o niezbędnym ruchu oraz unikaniu słodyczy i chipsów, które są niezdrowe.
    Wszystkie dzieci z wielkim entuzjazmem przyjęły propozycję zorganizowania wspólnego śniadania w klasie. Uczniowie najpierw umyli ręce, następnie przygotowywali i wspólnie spożywali drugie śniadanie.
Na stolikach śniadaniowych znalazły się kolorowe kanapki, przeróżne sałatki owocowe, warzywne a także przekąski.
    Akcja była dla uczniów wspaniałą zabawą, nauką oraz integracją podczas prac grupowych. Wychowankowie zdobyli wiedzę na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka.

Materiał nadesłała p. Justyna Zakrzewska

zdowe sniad 2023

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii