baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

WYCIECZKA KLAS PIERWSZYCH
do Rodzinnego Parku Rozrywki „Owadogigant” w Lubnicy

    31 maja 2022r. uczniowie klas Ia, Ib oraz Ic wybrali się wraz ze swoimi wychowawczyniami p. Agnieszką Borowską, p. Martą Kościańską – Bury, p. Beatą Kowalczyk, p. Moniką Szyszka, p. Alicją Laskowską - Maślany oraz p. Bożeną Bedorf do Rodzinnego Parku Rozrywki „Owadogigant” w Lubnicy, aby wspólnie świętować zbliżający się wielkimi krokami Dzień Dziecka.
    Naszą wspólną przygodę rozpoczęliśmy od ścieżki edukacyjno – przyrodniczej, po której oprowadziła nas miejscowa pani przewodnik opowiadając nam o walorach krajobrazowych oraz bogatej florze i faunie występującej na obszarze, na którym znajduje się Rodzinny Park Rozrywki „Owadogigant”. Podziwiając gigantyczne modele pająka, ważki, modliszki, konika polnego, pszczoły miodnej, muchy, czy też mrówki dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek z życia każdego z nich. Nasi uczniowie również zaskoczyli panią przewodnik swoją wiedzą, spostrzegawczością oraz umiejętnością uważnego słuchania.
    Zmęczeni przygodą poznawania, mali odkrywcy udali się na pyszny obiad oraz lody, po których przyszedł czas na kolejną dawkę emocji na dzieci, bowiem czekały różne atrakcje m.in. dmuchane zamki, łódeczki wodne, autodromy, park linowy, plac zabaw oraz zjazdy tubingowe.
    Po dawce szalonej zabawy przyszedł czas na relaks i wyciszenie w postaci warsztatów plastycznych kształtujących zdolności manualne oraz wyobraźnię dzieci. Podczas zajęć nasi uczniowie własnoręcznie wykonali drewniane pamiątki wykorzystując różne techniki dekoratorskie. Dzieciom bardzo podobały się zajęcia.
    Na zakończenie uczniowie udali się na kolejną dawkę szalonej zabawy gdzie w sposób aktywny spędzili czas wolny, integrując się ze sobą oraz nawiązując poprawne relacje rówieśnicze.
    Po tym jakże emocjonującym dniu, z plecakiem pełnym nowych przyjaźni i wrażeń wróciliśmy do domu.
Dziękujemy za wspólną zabawę!!!

Materiał nadesłała p. Monika Szyszka

wycieczka kl1 2022

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii