Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Zajęcia z edukacji ekologicznej

dla klas I-III

Dnia 17 stycznia w czwartek odbyły się w naszej szkole zajęcia z edukacji ekologicznej dla uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich.
Tematem zajęć było: "Podstawy postępowania z odpadami: ograniczenie masy odpadów komunalnych i segregacja". Zajęcia poprowadziła zaproszona pani Julita Siek pracownik Zakładu Usług Komunalnych. Dzieci uważnie i zaciekawieniem słuchały wykładu, oglądały zdjęcia i odpowiadały na pytania. A na koniec dostały drobne upominki.
Organizatorem spotkania była pani Małgorzata Kawczyńska.

Materiał nadesłała p. Małgorzata Kawczyńska

zajecia z edukacji ekologicznej2019

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Szkolne Kolędowanie

"Nieważne miejsce i czas,
Nieważne kiedy i gdzie,
Oto Bóg rodzi się,
Oto Bóg rodzi się"
(Olek Różanek i Ambasadorzy)

 

Boże Narodzenie to wspaniały czas, kiedy spotykamy się w gronie rodzinnym, aby celebrować jedne z najpiękniejszych świąt wspominając, że Bóg w ludzkiej naturze zamieszkał wśród nas.
W naszej szkole czujemy się jak w rodzinie, dlatego każdego roku gromadzimy się na szkolnej wigilii.
Tak też było dzisiaj, 21 grudnia 2018r. W klasach panował niezwykły, świąteczny klimat, ponieważ składaliśmy sobie życzenia, dzieliliśmy się opłatkiem, śpiewaliśmy kolędy i obdarowywaliśmy się prezentami.
Cała społeczność szkolna zgromadziła się również w sali gimnastycznej, by wspólnie wyśpiewać prawdę o narodzeniu Bożego Syna w Betlejem. Pani Dyrektor naszej szkoły Anna Kurcab-Kościańska złożyła wszystkim piękne, płynące z serca życzenia. Uczniowie z młodszych klas wykonali przygotowane przez siebie kolędy i pastorałki. W części artystycznej starsi koledzy i koleżanki zaprezentowali utwory bożonarodzeniowe na instrumentach muzycznych. Był też wspólny radosny śpiew, który wprowadził nas w wielkie świętowanie i wyjątkową atmosferę.
Prawdziwą niespodzianką i pięknym prezentem była zaśpiewana przez nauczycieli "Pastorałka na planie gwiazd" . I choć świat się stroi na święta i jest już za pięć dwunasta nasi wychowawcy znaleźli czas, aby przygotować nam i zaśpiewać o tym, że" nieważne miejsce i czas, nieważne kiedy i gdzie, oto Bóg rodzi się".
Rozeszliśmy się do domów w doskonałych nastrojach. Do szkoły wrócimy 2 stycznia 2019 r.
Już za chwilę zapłonie na niebie pierwsza gwiazdka i w gronach rodzinnych będziemy przeżywali największe tajemnice naszej wiary.

 

Jeszcze raz życzymy wszystkim, aby Bóg rodził się w każdym ludzkim sercu niosąc pokój, miłość i radość.
Niech moc składanych życzeń towarzyszy każdemu z nas w nadchodzące Święta Bożego Narodzenia i każdy dzień Nowego Roku 2019.

materiał nadesłała p. Urszula Nowysz

kolendowanie

szkolne koledowanie2018

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

 

 

(Nie)Typowe mydełko

W tym przedświątecznym okresie uczniowie klasy 8 d oraz Młodzi Adepci Chemii /koło chemiczne/ uczestniczyli w warsztatach mydlarskich zorganizowanych przez p. Monikę Sikorską. Pod kierunkiem gościa  - p. Marzeny, wykonaliśmy mydełka- każdy według własnej koncepcji. W głowie kręciło się od zapachów, kolorów i wszelkich dodatków. Samodzielne wykonanie takiego „cuda” daje wiele satysfakcji. A na pewno jest to świetny pomysł na świąteczny podarunek .

Zobaczcie więcej i  film na Blogu Młodych Chemików.

zdjcie gwne

001

01

002

 

Zobaczcie film na Blogu Młodych Chemików.

Paczka dla najuboższych

Dnia 13 grudnia jak co roku Samorząd Szkolny zorganizował akcję „Paczka dla najuboższych”. Przez cały miesiąc członkowie SU robili kartki i ozdoby świąteczne, zachęcali też uczniów i ich rodziców do wypieku smakołyków. Zwieńczeniem tego był kiermasz pysznych ciast, babeczek i galaretek oraz świątecznych ozdób. Akcja przebiegła bardzo pomyślnie, dzięki czemu najbardziej potrzebujące dzieci z naszej szkoły otrzymają odzież i buty na zimę.
Szczególnie dziękujemy rodzicom, którzy przygotowali smakołyki i ozdoby, klasom: 8a, 8b, 8c, 4a, 3c oraz paniom B. Jasłowskiej, I. Szymańskiej, B. Kowalczyk, M. Kowalczyk, M. Babickiej, M. Pabian, M. Majewskiej, A. Wójt, U. Hainz, H. Kiłyk, M. Rybczyńskiej za okazane serce i pomoc:-) Samorząd Uczniowski.

materiał nadesłała p. Agnieszka Bobkowska

paczka dla najubozszych2018

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

 

 

tytul stargar spotk scen 2018

Zwieńczeniem Szkolnych Dni Integracji były jak co roku Stargardzkie Spotkania Sceniczne, przygotowane przez B. Skupińską, A. Bobkowską, E. Rudzik, B. Życha oraz B. Jasłowską.
Bardzo dziękujemy za pomoc M. Babickiej-Mrzygłód, A. Dąbrowskiej i J. Żuchlińskiej oraz uczennicom z klasy IIIg (gimn.) i VIIId, uczniom z klasy VIIIc, VId, VIIIa (obsługa sprzętu - zabawa).
W tym roku były one poświęcone dzieciom młodszym. Tegoroczne spotkania teatralne miały na celu promowanie szkoły dla przyszłych I klas i odbyły się w stołówce szkolnej.
Uroczystość tą uatrakcyjniła swoim przedstawieniem pt. ”Potwór” klasa VIc dziennikarsko-teatralna pod kierunkiem Bożeny Ciborowskiej-Lipko. Sztuka opowiedziała nam o tym, że nie należy bać się inności. Wszyscy mimo różnic jakie nas dzielą zasługujemy na miłość i akceptację. W każdym człowieku możemy dostrzec jego wyjątkowość.
Po przedstawieniu odbyły się warsztaty teatralne poprowadzone przez klasę VIc.
Wystąpiły następujące grupy z placówek:
1. Przedszkole nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi „Bajkowy zakątek”, zaprezentowały w przepięknej kolorowej scenerii występ pt. „Cyrkowe przedstawienie”
2. Przedszkole nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi przedstawiły występ pt. „Bajkowa biblioteka”
3. Oddział Przedszkolny ze SP 2 zatańczył „ Zimową Poleczkę”
4. SP 2, kl. Ib przedstawiły spektakl pt. „Jesteśmy niepowtarzalni i wyjątkowi”

Wszystkie przedstawienia były bardzo ciekawe, bogate w rekwizyty i wzbogacone piosenkami i tańcami. Na koniec każda grupa otrzymała z rąk Dyrekcji nagrodę w postaci wielkiego misia ubranego w koszulkę z logo naszej szkoły oraz dyplomy, upominki i oczywiście słodkości.

materiał nadesłała p. Barbara Jasłowska

stargardzkie spotk sceniczne 2018

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

tytul szkol dni integ 2018

W dniach 3-11.12.2018r. obchodziliśmy Szkolne Dni Integracji pod hasłem: „Wszyscy jesteśmy wyjątkowi”. Wychowawcy klas I – VIII i III gimnazjum przeprowadzili lekcje wychowawcze a uczniowie wykonali plakaty, które ozdobiły hol szkoły. W ramach Święta Integracji 7 grudnia uczniowie mieli okazję sprawdzić się w różnych sytuacjach życiowych, których doświadczają osoby niepełnosprawne. Zajęcia odbywały się w Cichotece, sali do terapii SI, w klasach szkolnych i sali gimnastycznej.
Wszyscy uczniowie mogli:
• wykonywać zadania w oparciu o zmysły smaku, węchu, dotyku słuchu i wzroku,
• zapoznać się z językiem  migowym, brajlem oraz alfabetem Lorma,
• spróbować jazdy na wózku inwalidzkim,
rzucać do celu piłką i toczyć piłkę po wyznaczonej trasie z zawiązanymi oczami.
W ramach Szkolnych Dni Integracji, dla klas VII, VIII i III GIMN, w sali gimnastycznej odbył się Turniej Goalbolla (jest to gra dla osób niewidzących, a widzący grają w zaciemnionych goglach).
Wśród kl. VII wygrała kl. VII d
II miejsce kl. VII a
III miejsce kl. VII b
IV miejsce kl. VII c
Wśród kl. VIII wygrała kl. VIII a
II miejsce kl. VIII d
III miejsce kl. VIII b
IV miejsce kl. VIII c
Wśród kl. gimnazjalnych wygrała kl. III h
II miejsce kl. III i
III miejsce kl. III g
W czasie gdy na sali toczyły się rozgrywki, na łączniku szkolnym uczniowie mogli się sprawdzić biorąc udział w konkurencjach zręcznościowych takich jak:
- jazda na wózku inwalidzkim slalomem,
- prowadzenie piłki z zasłoniętymi oczami wg wskazówek prowadzącego,
- strzał do bramki z zasłoniętymi oczami,
- rzuty lotkami do tarczy z zasłoniętymi oczami,
Uczniowie byli bardzo zaangażowani, a rywalizacja była bardzo zacięta.
Nawiązując do ważnych dla nas wartości 10 grudnia uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję charytatywną pod hasłem „Dzień Białej Bransoletki”. Zbierali żywność dla Centrum Socjalnego „Caritas” w Stargardzie oraz pieniądze na kampanię PAH „Studnia dla Południa”.
Szkolne Dni Integracji zakończyły Stargardzkie Spotkania Sceniczne z udziałem grup przedszkolnych z Przedszkola nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi „Bajkowy zakątek”, Przedszkola nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi oraz Oddziału Przedszkolnego z SP2, a także uczniów klasy Ib z SP2.
Uroczystość uświetniła klasa VI c dziennikarsko-teatralna pod kierunkiem Bożeny Ciborowskiej-Lipko przedstawieniem pt. ”Potwór”.

materiał nadesłała p. Alicja Grochowska

szkolne dni integracji 2018

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Konkurs Plastyczny z Języka Niemieckiego

dla klas I-III pt. "Słowniczek tematyczny języka niemieckiego"

W listopadzie 2018 roku odbył się w naszej szkole konkurs plastyczny z języka niemieckiego dla klas I-III zatytułowany: „Słowniczek tematyczny języka niemieckiego”.
Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania językiem obcym oraz rozwijanie zdolności plastycznych.
W konkursie wzięło udział 19 uczniów najmłodszych klas. Wykonali oni przeróżne słowniczki, karty, fiszki i książeczki zawierające słownictwo z różnych dziedzin, np. owoce, zabawki, kolory, rodzina. Wybór najciekawszych prac był bardzo trudny!
Wyniki konkursu:
Klasy 1
I miejsce: Wanessa Winiarska kl.1b
II miejsce: Jakub Skrzypczyński kl.1b
III miejsce: Miłosz Krysiak kl.1b
Klasy 2
I miejsce: Halszka Jasica kl.2c
II miejsce: Bartosz Mizerek kl.2b
III miejsce: Krzysztof Kubisiak kl.2a
Klasy 3
I miejsce: Aleksandra Szmit kl.3c
II i III miejsce: brak

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział.

Organizator konkursu: p. Iwona Łopacińska

konk plast j niem2018

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

 

Dnia 11.12.2018r. w godzinach: 09.00-12.25 w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Stargardzie odbędą się:

Stargardzkie Spotkania Sceniczne

Zgodnie z zasadami ogólnego rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) "RODO”, informujemy, iż dane osobowe będą przetwarzane w celu przeprowadzenia w/w imprezy.
Ponadto informujemy, że w trakcie imprezy będą robione zdjęcia z wizerunkiem uczestników, które następnie będą umieszczone na stronie internetowej szkoły.

Organizatorzy Stargardzkich Spotkań Scenicznych.

Rajd ze Świętym Mikołajem

Dnia 8 grudnia 2018r. uczniowie naszej szkoły zrzeszeni w SZKOLNYM KOLE TURYSTYCZNO-PRZYRODNICZYM wraz z opiekunami paniami: Lucyną Dobrzycką, Małgorzatą Lewandowską oraz Beatą Żych uczestniczyli w Rajdzie ze Świętym Mikołajem zorganizowanym przez Zarząd Oddziału PTTK w Stargardzie. Wczesna pora, pogoda oraz trudy trasy nie odstraszyły amatorów aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Wszyscy uczestnicy - tak uczniowie stargardzkich szkół jak i członkowie PTTK z ochotą wyruszyli na trasę aby zapoznać się z historią oraz walorami przyrodniczo-krajoznawczymi Ziemi Stargardzkiej. Trasa rajdu obejmowała: Miedwiecko, Cisewo oraz Zespół Przyrodniczo-Krajobrazowy „Torfowisko Reptowo”. Po dotarciu do miejscowości Reptowo na piechurów czekała niespodzianka - poczęstunek oraz wspólne ognisko. Tego dnia pogoda sprzyjała uczestnikom rajdu; mimo zapowiadanych opadów deszczu na grudniowym niebie pojawiło się słońce. Po wycieczce wszyscy w dobrych humorach wróciliśmy do domów.
Już dziś zapraszamy wszystkich członków koła oraz chętnych uczniów do uczestnictwa w kolejnych styczniowych rajdach.

materiał nadesłała p. Beata Żych

rajd pttk 2018

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Akcja

WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI

ogloszenie elektrosmieci2018 popr

 

plakat elektrosmieci2018

 

Rodzaje sprzętu elektrycznego i elektronicznego podlegającego zbiórce 

materiał nadesłał p. Marcin Kolany

Koło Plastyczne

29 listopada 2018 r. w naszej szkole rozpoczęło działalność koło plastyczne dla uczniów kl. I – III. Spotykamy się w czwartki w godz. 14:15 – 15:15 w sali nr 6. Wystawa naszych prac znajduje się na korytarzu przy pokoju nauczycielskim w budynku B. Uczestnicy świetnie poradzili sobie podczas zajęć i wykonali pracę metodą collage „Mikołaj”. Zapraszamy uczniów, którzy lubią rysować, malować, tworzyć, wycinać na następne zajęcia.

kolo plastyczne zdj12018

kolo plastyczne zdj2 2018

 

 

Co Ty wiesz o andrzejkach?

Wedle tradycji wigilia św. Andrzeja to czas wróżb i przepowiedni. Nasi czwartoklasiści mieli okazję uczestniczyć w zabawie integracyjnej zorganizowanej dla nich w ten magiczny wieczór. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z entuzjazmem przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości, czy też kręcił kołem, które przepowiadało, co los przyniesie. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Zabawa z wychowawcami w rytmie ZUMBY, gry, zabawy i konkursy pozwoliły lepiej się poznać, a także uśmiać do łez…
Bawiliśmy się wspaniale, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wiele zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać.

materiał nadesłała: p. Agnieszka Gadomska-Rataj

andrzejki kl4 2018

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

NASZE ZŁOTKO!

Ula Maksymiuk - uczennica klasy IV b podczas odbywającego się w sobotę 24 listopada 2018r. w Bydgoszczy turnieju Karate BUSHI - DO CAP wywalczyła TRZY ZŁOTE MEDALE w kategoriach:

I miejsce kata ( Forma ) 9 lat

I miejsce kata ( Forma ) żółte pasy 10 - 11 lat

I miejsce kata ( Forma ) open żółte pasy 10 - 11 lat

 Ula, trenująca na co dzień w Klubie Karate Kamikaze Kunowo pod kierunkiem p. Franciszka Moroza, wyróżniła się spośród 240 zawodników z 20 polskich Klubów Karate Olmpijskiego W.K.F.             

Jesteśmy dumni i życzymy Uli kolejnych sukcesów!!!          

                                                                              Materiał nadesłała: Agnieszka Gadomska-Rataj      

ula3

ula zdjcia1

ula zdjcia2

ula zdjcia         

                                 

Sukces naszej uczennicy

w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym

pt. "Bezpieczna droga do szkoły 2018"

Miło nam poinformować, że w organizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Stargardzie w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym pt. ,,Bezpieczna droga do szkoły 2018’’, II miejsce zajęła Hanna Famulska uczennica klasy 2c naszej szkoły. Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu, odbyło się w dniu 15 listopada w siedzibie Starostwa Powiatu.
Serdecznie gratulujemy!

materiał nadesłała p. Małgorzata Czuryło

zd1

zd2

zd3

46302971 2361304497219265 6464941312612237312 n

tyt odspiew hymnu narod2018

W piątek, 9. listopada nasza szkolna społeczność przyłączyła się do szkół z całego kraju i uroczyście odśpiewała Hymn Polski. Dokładnie o godz. 11.11, przerwawszy na moment pracę, wyszliśmy z sal lekcyjnych i na wszystkich korytarzach szkoły wybrzmiał uroczyście wykonany „Mazurek Dąbrowskiego”. O oprawę muzyczną tej doniosłej chwili zadbał p. Bogdan Żych.
Zwieńczeniem oraz dodatkiem do obchodów tak ważnej rocznicy jest zaproponowana przez p. Joannę Bochenek oraz p. Damiana Maćkowiaka interaktywna podróż drogami wiodącymi Polskę do niepodległości. Uczniowie klas starszych mogą jeszcze przez tydzień śledzić koleje losu naszej Ojczyzny. Wystarczy wyposażyć swój telefon w bezpłatną aplikację – czytnik kodów QR – i udać się na hol szkoły, gdzie rozwieszono 10 plakatów z ukrytą pod kodami wiedzą historyczną. Zapraszamy serdecznie do skorzystania z tej ciekawej propozycji!

Cóż, wiele rąk, wiele serc – mnóstwo satysfakcji. I tak właśnie – razem – dbajmy o cenny dar, jakim możemy cieszyć się od 100 lat.

Dbajmy o wolną Polskę!!

materiał nadesłała p. Joanna Bochenek

uroczyste odspiew hymnu narod2018

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

tytul apele 11listopada2018

Droga, która zawiodła naszą Ukochaną Polskę do wolności, była wyboista i kręta. W końcu jednak udało się, po 123 latach osiągnąć upragniony cel. 8. i 9. listopada świętowaliśmy w naszej szkole 100. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
W czwartek uczestniczyliśmy w uroczystych apelach, przygotowanych przez grupę uczniów z klas I, IV, V, VII i VIII. Tańcem i śpiewem pokazali nam, jak ważny jest szacunek wobec Ojczyzny oraz Wolności, którą cieszymy się dzięki bohaterstwu i wierze naszych przodków. Ze sceny usłyszeliśmy m.in. wyśpiewaną przez naszych najmłodszych uczniów, wzruszająca definicję słowa „Niepodległość”.
Ósmoklasistki zaś wykonały ujmującą za serce pieśń-modlitwę o dalsze, pomyślne losy nas wszystkich.
Na zakończenie apeli uczniowie klas IV żywiołowo i z radością zaśpiewali piosenkę pt. „Kocham wolność”. Wystąpienia naszych młodych Polaków wywołały wiele emocji – i uśmiechów, i wzruszeń. Było po prostu pięknie!
Wielce wymowną dekorację sali przygotowała p. Mirosława Babicka-Mrzygłód.
O oprawę muzyczną zadbali: p. Joanna Betler oraz p. Krzysztof Kempiński, a nad całością czuwali: p. Joanna Bochenek, p. Agnieszka Gadomska-Rataj oraz p. Damian Maćkowiak.


Cóż, wiele rąk, wiele serc – mnóstwo satysfakcji. I tak właśnie – razem – dbajmy o cenny dar, jakim możemy cieszyć się od 100 lat.

Dbajmy o wolną Polskę!!

materiał nadesłała p. Joanna Bochenek

uroczyste apele 11listopada2018

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

 

Dla Niepodległej

8 listopada 2018 roku w naszej szkole z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie klasy I „a” i ich rodzice uczestniczyli w zajęciu o charakterze patriotycznym. Spotkanie to przygotowały wychowawczynie p. Agnieszka Borowska i p. Katarzyna Witos-Szałęga. Celem przewodnim spotkania było przybliżenie i wyjaśnienie dzieciom słowa patriotyzm, niepodległość oraz zrozumienie, że są częścią wspólnoty zwanej Ojczyzną.  

Dzieci zostały zapoznane z legendą powstania państwa polskiego, historią godła i hymnu oraz symboliką flagi narodowej. Interaktywnie odwiedziły ważne miejsca naszego kraju i rozwiązały krzyżówkę do hasła Polska. Wspólnie z rodzicami stojąc w prawidłowej dla Polaków postawie, odśpiewały cztery zwrotki hymnu państwowego. Mali patrioci i rodzice wykonali piękne prace plastyczne tematycznie związane z symbolami narodowymi. Każdy uczeń za aktywny udział w zajęciu otrzymał Dyplom Małego Patrioty.

Spotkanie to uświadomiło dzieciom jak i dorosłym, że 11 listopada 1918 roku spełnił się sen Polaków- nasza Ojczyzna po 123 latach niewoli odrodziła się na nowo - wolna Polska powróciła na mapę świata. Pamiętajmy, że coroczne obchody Święta Niepodległości dla każdego Polaka to symbol miłości do Ojczyzny, walki o wolność i zwycięstwo.

materiał nadesłała p. Katarzyna Witos-Szałęga

dla Niepodleglej2018

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

 BohaterON w Twojej Szkole banerki 728x90

Włączyliśmy historię!

Nasze kochane dzieciaki wzięły udział w ogólnopolskim projekcie „BOHATERON W TWOJEJ SZKOLE”, który ma na celu upamiętnienie i oddanie szacunku uczestnikom Powstania Warszawskiego. Rozpoczęliśmy i będziemy kontynuować przez kolejne  lata ten wartościowy, międzypokoleniowy dialog! Napisaliśmy i wysłaliśmy naszym Bohaterom ogrom serdecznych, ściskających za serce słów, a drugoklasiści z pomocą rodziców wykonali cudne kartki. Zarówno te anonimowe, jak i adresowane do konkretnych POWSTAŃCÓW życzenia, są dowodem na to, że PAMIĘTAMY i BĘDZIEMY PAMIĘTAĆ!

Dziękuję Wszystkim zaangażowanym w przedsięwzięcie!

Koordynator akcji: Agnieszka Gadomska-Rataj

44365060 1565560913544774 5475080483370958848 n

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

 

 

 

 

Dnia 08.11.2018r. o godz. 8.55 oraz 9.50 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Stargardzie odbędą się:

Uroczyste apele z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Zgodnie z zasadami ogólnego rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) "RODO”, informujemy, iż dane osobowe będą przetwarzane w celu przeprowadzenia w/w imprez.
Ponadto informujemy, że w trakcie apeli będą robione zdjęcia z wizerunkiem uczestników, które następnie będą umieszczone na stronie internetowej szkoły.

Organizatorzy uroczystości.

Mickiewicz byłby z nas dumny!

W czwartek 27. października uczniowie klas VII „a”, VII „c” oraz VII „d” wraz ze swoimi polonistkami – p. Agnieszką Gadomską-Rataj i p. Joanną Bochenek – przybyli na dziady!

Hołdując ludowym mądrościom, przygotowano „jadło i napitek”, aby godnie przywitać zaproszone duchy. Zjawy dotarły, a jakże! Było mrocznie i tajemniczo… Szkoła zapachniała tego wieczora prawdziwym kadzidłem, rozbrzmiały kwestie chóru, wysłuchano moralnych przestróg każdego z upiornych gości… I tylko blask świec dodawał zebranym otuchy!

Dziękujemy tym, którzy pomogli w zorganizowaniu tego wyjątkowego widowiska, a w szczególności – wychowawczyniom zaangażowanych klas (za dbanie o nasze bezpieczeństwo), pani Ani Dąbrowskiej (za zorganizowanie kluczowego rekwizytu!)oraz panu Damianowi Maćkowiakowi (za udzielenie mrożącego krew w żyłach głosu).

Przede wszystkim jednak na medal spisali się uczniowie. Temu, kto narzeka na dzisiejszą młodzież, chórem mówimy: „A KYSZ!”.

Oprac. Joanna Bochenek    

Dziady

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.