baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

zajecia ferie zimowe 2022

 

zyczenia swiatcz 2021

 

„WIGILIJNE SPOTKANIE” W KLASIE IVA

    Wszyscy uwielbiamy Święta Bożego Narodzenia. Są one pełne radości, uśmiechu i spełnienia, dla niektórych momentem zadumy i wspomnień. W szkole tak jak i w naszych domach przeżywamy je wspólnie, bo przecież spędzamy ze sobą mnóstwo czasu i jesteśmy sobie bardzo bliscy.
W serdecznej, rodzinnej atmosferze spędziliśmy piątkowy dzień w szkole. Przy pięknie ustrojonym stole, przy świątecznych stroikach i przy słodkim poczęstunku wszyscy zasiedliśmy do wigilii klasowej. Wspólnie odmówiliśmy modlitwę, połamaliśmy się opłatkiem oraz złożyliśmy sobie życzenia. Wraz z paniami wychowawczyniami opowiadaliśmy o zwyczajach bożonarodzeniowych w naszych rodzinnych domach i śpiewaliśmy kolędy. Były też zabawy przy dźwiękach kolęd, rozwiązywaliśmy świąteczną krzyżówkę i quiz oraz odbył się konkurs na najdłuższy łańcuch choinkowy. Nie zabrakło też świątecznych prezencików od Gwiazdora. Jednak, żeby otrzymać prezent trzeba było wykonać zadanie np. powiedzieć wierszyk, zatańczyć albo zaśpiewać piosenkę. Nasza klasowa Wigilia upłynęła nam naprawdę w iście świątecznym nastroju.

Przy okazji życzymy wszystkim uczniom, nauczycielom oraz pracownikom naszej szkoły, aby tegoroczne Święta Bożego Narodzenia upłynęły w zdrowiu i radości, w cieple domowego ogniska, a nadchodzący Nowy Rok 2022 przyniósł ze sobą szczęście, miłość i spełnienie marzeń.

Uczniowie 4a z wychowawczyniami

materiał nadesłała p. Katarzyna Witos-Szałęga

 wigilia kl4a 2021

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

PROJEKT W KLASIE 5B.
PROGRAM EMOCJE - JAK SOBIE Z NIMI PORADZIĆ, POTRAFIĘ JE NAZWAĆ
WIEM CO CZUJĘ

    W roku szkolnym 2021/2022 Uczniowie klasy 5B przystąpili do realizacji opracowanego Programu przez panią Iwonę Prajzendanc na temat Emocji. Składa się on z kilku bloków, w których zaproponowane są konkretne działania, wybrana tematyka. To wspólne rozmowy na temat rozumienia tolerancji, miłości, szacunku, empatii i agresji. W miesiącu październiku, listopadzie i grudniu, dodatkowo wprowadzone były scenki. Uczniowie bardzo je lubią, ponieważ mogą wówczas wyrazić siebie, jednocześnie pokazać co czują w inny sposób. Podzieleni na mniejsze grupy odgrywali różne zachowania, każda grupa miała do pokazania - odegrania inny problem, jednocześnie ucząc się współpracy i akceptacji. Celem było ukazanie zachowań, jakie towarzyszą w różnych sytuacjach, to reakcje negatywne, oraz propozycje zachowań pozytywnych, które mogą być reakcją w zamian. Podsumowując wszyscy jednogłośnie zgodzili się z tym, że zachowania, które krzywdzą drugiego człowieka są nieakceptowane. Zwrócono uwagę na to, że warto mówić głośno o tym, co czujemy, jak się czujemy, jak chcielibyśmy być traktowani przez innych. Szerokie rozmowy na temat empatii, tolerancji, akceptacji, agresji, szacunku, miłości, na temat zachowań nieakceptowanych i akceptowanych w życiu, pomogły niektórym w lepszym zrozumieniu własnych emocji i działań. Otwierając się na potrzeby innych w październiku zbieraliśmy kasztany na cel charytatywny, pamiętaliśmy o zwierzętach – pomóc im przetrwać zimę. W grudniu dodatkowo w trakcie działań projektu, do jednego z tematu o Empatii, każdy przygotował Świąteczna Kartkę z ciepłymi pozdrowieniami i dobrym słowem dla chorego kolegi z projektu "Marzycielska Poczta". Wszystkie zostały, przez panią Iwonę Prajzendanc wysłane do Michała. Warto być dobrym człowiekiem, pomagać innym, być wrażliwym na potrzeby innych. Uczniowie klasy 5B udowodnili to wiele razy. Program będzie realizowany do końca roku szkolnego.

materiał nadesłała p. Iwona Prajzendanc

 projekt emocje kl5b 2021

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Sukces naszej uczennicy w Powiatowym Konkursie Plastycznym inspirowanym twórczością C. K. Norwida

    W dniu 17.12.2021r. w II Liceum Ogólnokształcącym im C.K. Norwida w Stargardzie miało miejsce podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego inspirowanego twórczością Cypriana Kamia Norwida, którego organizatorami była Książnica Stargardzka i II LO. I miejsce w kategorii szkół podstawowych zajęła uczennica kl. VII c Nikola Kowalczyk, a dyplom i gratulacje przyjęła z rąk Pana Dyrektora Liceum im. C. K. Norwida.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

materiał nadesłała p. Mirosława Babicka-Mrzygłód

 powiatowy konk plastyczny2021

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Klasowy projekt z „Małym Księciem” w tle…

    Hasło „lektura obowiązkowa” wyzwala w uczniach przeróżne emocje – od „umiarkowanej” ekscytacji po szczerą niechęć. I choć wielu polonistom marzy się klasa rozkochana w czytaniu klasyki, nie zawsze przemawia ona do naszych uczniów. Skoro jednak „obowiązek obowiązkiem jest” – omawiamy! Staramy się przy tym szalenie, by pomóc młodym ludziom dostrzec w tych utworach pewną wartość. By choć trochę je polubili, mimo że z zasady nie lubią przymusu… A gdy się udaje i między uczniem a książką „zaczyna iskrzyć”, czasami rodzą się świetne pomysły. W imieniu klasy VII „d” zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu, jaki powstał po omówieniu książki A. de Saint Exupery’ego. Jednocześnie dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom, którzy zechcieli wziąć udział w jego tworzeniu.

Zapraszamy do obejrzenia filmu Mały Książę - projekt

Joanna Bochenek

Konkurs "Wiedzy i umiejętności" dla klas 6-8

    Dnia 9 grudnia 2021r. w czwartek o godz. 8.30 odbył się konkurs "Wiedzy i umiejętności" dla klas 6-8 przy okazji Szkolnych Dni Integracyjnych. Uczestnicy konkursu mieli do pokonania równoważny tor przeszkód, wykonanie czapki z bibuły, rozwiązanie krzyżówki, narysowanie świątecznego obrazka oraz wykonanie z klocków lego miasteczka. Konkurs miał na celu integracje uczestników oraz doskonalenie umiejętności pracy w zespole. Każdy z uczniów otrzymał dyplom oraz upominek. Osobami odpowiedzialnymi za przebieg konkursy była panie: A. Kędzierska, A. Dąbrowska, I. Szymańska, J. Żuchlińska, A. Kruk, M. Schoneberg oraz B. Skupińska.

materiał nadesłała p. Agata Kędzierska

 konkurs wiedzy i umiejet 2021

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Murem za polskim mundurem.

Kartka dla żołnierza.

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu - kartka dla żołnierza

ŚWIĄTECZNE KARTKI OD UCZNIÓW KLASY 5B.
UDZIAŁ W AKCJI "MARZYCIELSKA POCZTA" DLA CHOREGO MICHAŁA

    Grudzień 2021r. Uczniowie klasy 5B wraz z wychowawczyniami panią Iwoną Prajzendanc i panią Małgorzatą Osiejuk, przystąpili do projektu Marzycielska Poczta. Jest to ogólnopolska akcja dobroczynna, która polega na pisaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci.
    Celem akcji jest wsparcie psychiczne dzieci, a także ich rodzin. Kolejny raz mogliśmy wszyscy pokazać swoje Wielkie Serca, otwarte na potrzeby drugiego człowieka. Na dowód tego, każdy zaprojektował swoją Świąteczną Kartkę, według własnego pomysłu, z pozdrowieniami i dobrym, ciepłym słowem. Wszystkie zostały zapakowane do jednej koperty i wysłane, przez panią Iwonę do chorego Michała, który uwielbia je otrzymywać i wiele razy czytać. Kartki to kontakt ze światem, poczuliśmy się fajnie wiedząc, że mogliśmy wywołać uśmiech na jego twarzy. Wszyscy życzyliśmy nowemu koledze, również powrotu do zdrowia.

materiał nadesłała p. Iwona Prajzendanc

 kartka dla michala2021

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Szkolne Dni Integracji

    Długoletnią tradycją naszej szkoły są obchody Szkolnych Dni Integracji powiązane bezpośrednio z Międzynarodowym Dniem Osób Niepełnosprawnych. Obchody tego pięknego święta organizuje Zespół Nauczania Integracyjnego. W tym roku świętowaliśmy w dniach 3-10 grudnia, a przyświecało nam wiele mówiące hasło: Wszystkie kolory integracji.
    Świętując, uczniowie obejrzeli film o integracji w naszej szkole oraz mieli okazję podziwiać prace powstające w pracowniach terapeutycznych. Odbyły się również konkursy dla uczniów z niepełnosprawnościami. Prócz tego w każdej klasie na lekcjach z wychowawcami przeprowadzone zostały zajęcia, dzięki którym uczniowie mogli lepiej zrozumieć kolegów z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Wiele klas umiliło sobie te dni, piekąc wspólnie ciasteczka w pracowni kuchennej, która powstała dzięki projektowi Transgraniczny Most Przyszłości. Dodatkowo w holu szkoły zorganizowano wystawę prac plastycznych przygotowanych na okolicznościowy konkurs. Każda z nich pokazuje, jak ważna jest wiara we własne możliwości, a źródłem inspiracji dla naszych artystów była piosenka zespołu Mała Orkiestra Dni Naszych pt. Wiara w siebie. Utwór ten pięknie zaśpiewali uczniowie klas: 2a, 4b i 5b. Dla podkreślenia radosnego nastroju, jaki towarzyszył nam w tych dniach, uczniowie i nauczyciele założyli kolorowe stroje.
    Mamy nadzieję, że po raz kolejny udało nam się udowodnić, iż niepełnosprawność nie jest przeszkodą w realizacji własnych marzeń i rozwijaniu talentów. Święto integracji to wyjątkowo ważny dzień dla naszej szkolnej społeczności. Chcemy przypominać i stale uświadamiać, że są między nami osoby niepełnosprawne, które nigdy nie powinny czuć się gorsze. Pamiętajmy o nich, wszak naprawdę „malują nasz świat” najpiękniejszymi kolorami!

materiał nadesłała p. Alicja Grochowska

 szkolne dni integracji2021

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Mikołajki w kl. Vb

    06.12.2021r. Dzień który każdy lubi, czy to duży, czy to mały. Dzisiaj uczniowie klasy 5B wraz z paniami wychowawczyniami p. Małgorzatą Osiejuk i p. Iwoną Prajzendanc poczuli przedsmak zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Mikołaj pamiętał o Wszystkich, odwiedził również nas w klasie. Zjedliśmy zrobione w kubeczkach pyszne, kolorowe galaretki, była czekolada, każdy został poczęstowany pierniczkiem przygotowanym w domu, przez kolegę z klasy. Odwiedził nas szkolny "wysłannik" Mikołaja w przebraniu – pan Krzysiu, wspólnie zaśpiewaliśmy kolędę, na koniec wszyscy jeszcze zostali poczęstowani łakociem. W roli "małego Mikołaja" uczeń z naszej klasy podziękował za przybycie naszemu Gościowi, częstując świątecznym ciastkiem. Było pysznie i wesoło:-)

materiał nadesłała p. Iwona Prajzendanc

 mikolajki kl5b 2021

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Wyniki Międzyszkolnego Konkursu z języka niemieckiego

pt. „Adventskalender” dla klas VII-VIII

    Kalendarz adwentowy to tradycja zgodnie z którą dzieci w Niemczech 1 grudnia otrzymują kalendarz z 24 okienkami/przegródkami, zawierającymi drobne niespodzianki. Każdego dnia dziecko może otworzyć tylko jedno okienko. Konkurs pt. „Adventskalender” polegał na wykonaniu takiego kalendarza, w którym każdego dnia można odkryć nowe słówko lub wyrażenie w języku niemieckim.
Otrzymaliśmy bardzo dużo wspaniałych, niepowtarzalnych kalendarzy, będących kopalnią słownictwa niemieckiego z tematu Świąt Bożego Narodzenia. Ilość i jakość prac bardzo pozytywnie nas zaskoczyła. Wybrać najlepsze prace było bardzo trudnym zadaniem.


Jury zadecydowało o przyznaniu miejsc w następujący sposób:
I miejsce ex aequo:
Zuzanna Wieczorek SP4 i Natalia Bujwid SP9
II miejsce ex aequo:
Martyna Sobańska SP2 i Zuzanna Krause SP4
III miejsce ex aequo:
Zuzanna Biernacka SP4 i Hanna Skowrońska SP2

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

    Nasze podziękowania kierujemy też do uczennic biorących udział w zajęciach w pracowni poligrafii, które przygotowały pod kierunkiem pani Mirosławy Babickiej-Mrzygłód napisy w programie Corel Draw do wystawy pokonkursowej.
Zapraszamy do podziwiania galerii wykonanych prac znajdującej się w holu naszej szkoły.

materiał nadesłały p. Iwona Łopacińska oraz p. Aneta Woźnicka

miedzszk konk j niem 2021

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

 

„Zagrożone gatunki zwierząt”- ekologia na języku niemieckim

    Zmiany klimatu, zanieczyszczenie wód, naturalne zagrożenia, szkodliwa działalność człowieka, który wycina lasy, karczuje łąki, osusza bagna – wszystko to sprawia, że niektóre gatunki zwierząt znikają z ziemi niemal na naszych oczach, a wiele z nich jest zagrożonych wyginięciem. Jakie to gatunki? Na ten temat uczniowie z klasy 5b pod kierunkiem pani Iwony Łopacińskiej i pani Iwony Prajzendanc, wykonali prezentacje multimedialne w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego: „Z ekologią na Ty”.
Swoje prace uczniowie przedstawili w języku niemieckim, podsumowując temat związany ze zwierzętami. Rozwijali przy tym swoje umiejętności językowe, jak również zdobywali samodzielnie wiedzę na temat zagrożonych gatunków zwierząt.

 

ekologia j niem 2021

 

materiał nadesłała p. Iwona Łopacińska

Galeria prac uczniów do obejrzenia pod linkiem:

https://pl.padlet.com/iwonalopacinska/atbzut876vyaxmof

Słodkie wróżby andrzejkowe w klasie 4a

przygotowane przez Antosia Gajba

  Dnia 3 grudnia 2021r. na godzinie wychowawczej przeprowadzono w klasie IVa słodkie wróżby andrzejkowe. Antoś Gajb upiekł przepyszne babeczki, okraszone wróżbami andrzejkowymi. Dzieci miały okazję zadbać o swoje brzuszki i jednocześnie skorzystać z wróżb ukrytych w każdej babeczce.

materiał nadesłała p. Elżbieta Gajewska

Andrzejki1 4a 2021

Andrzejki2 4a 2021

Andrzejki3 4a 2021

 

 

 

 

dziady rys 2021

    Klasyka literatury i powód stresu wśród nauczycieli i wielu uczniów podczas omawiania na lekcjach języka polskiego. Aby ten stres złagodzić i pomóc zrozumieć język wieszcza odprawiliśmy wspólnie dziady. Tak też pewnego listopadowego wieczoru się stało. Ufamy, że wspaniałe rekwizyty i nastrojowa muzyka pomogły młodym aktorom zrozumieć utwór. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom tego wydarzenia.


Organizatorzy!

dziady 2021 z1

dziady 2021 z2

dziady 2021 z3

 

Realizacja Ogólnopolskiego Edukacyjnego Projektu
"Z ekologią na Ty"

    Październik 2021r. to czas, kiedy za oknami mamy piękną Jesień. Kolorowe liście zdobią drzewa wywołując u każdego uśmiech. W klasie piątej w trakcie zajęć zgodnie z hasłem "Jestem Eko" "Z Ekologią na TY’", pod okiem koordynatorek projektu p. Iwony Prajzendanc i p. Iwony Łopacińskiej, uczniowie przygotowali takie "okno-obraz" "Moje jesienne drzewo". Obrazy, które powstały były bardzo twórcze, każdy mógł się pochwalić własną kreatywnością. Na koniec odbyła się pogadanka na temat roli drzew w przyrodzie i życiu każdego człowieka.

materiał nadesłałay p. Iwona Prajzendanc i Iwona Łopacińska

z ekologia na ty2021

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Klasa 5c piecze rogaliki

    9 listopada 2021 roku klasa 5c, wraz z wychowawczyniami, p. Agnieszką Salską i p. Elżbietą Rudzik, piekła drożdżowe rogaliki z marmoladą i jabłkami. Zajęcia odbyły się w ramach ćwiczeń integrujących klasę. Uczniowie przy okazji mieli możliwość współpracy w grupach, wzajemnego wspierania się w zadaniach kuchennych, a na koniec degustacji przepysznych wypieków. Zajęcia odbywały się w szkolnej projektowej pracowni kuchennej. Rogaliki wyszły wszystkim wybornie. Mniam!

materiał nadesłała p. Agnieszka Salska

klasa 5c piecze rogaliki 2021

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Rycerskie zwyczaje

    15.11.2021r. klasa 2a gościła na lekcji absolwentkę naszej szkoły Paulinę Szczapę. Starsza koleżanka podzieliła się z klasą 2a wiedzą na temat: Jak wyglądali średniowieczni rycerze? Drugoklasiści z uwagą wysłuchali opowieści i ciekawostek, zobaczyli rekwizyty samodzielnie przygotowane przez Paulinę oraz zadawali pytania. Na koniec mogli przymierzyć stroje, które uszyła Paulina. Paulinie bardzo dziękujemy za bardzo ciekawa lekcję.

materiał nadesłała p. Katarzyna Przybylska

rycerskie zwyczaje2021

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Realizacja Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego

"Z ekologią na Ty"

    Zgodnie z realizacją projektu na zajęciach uczestnicy pod opieką pani Iwony Łopacińskiej i pani Iwony Prajzendanc pracując w grupach układali hasła powiązane z Ekologią. Został też napisany kodeks Ekologa, a więc rady, jak być eko i jak pomóc naszej planecie Ziemi. Odbyła się również pogadanka na temat ochrony środowiska, były poruszone różne problemy, które maja wpływ na jego zanieczyszczenie. Uczniowie zastanawiali się nad tym, co możemy w związku z tym zrobić. Pomysłów było mnóstwo, każdy mógł zaproponować własny, dać swoją propozycję.

materiał nadesłała p. Iwona Łopacińska i p. Iwona Prajzendanc

projekt eduk eko 2021

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

"Owsiane ciasteczka" w klasie 5B

    29.10.2021r. było pysznie w klasie 5B, pod okiem pań: Iwony Prajzendanc, Małgorzaty Osiejuk odbyły się zajęcia w naszej szkolnej kuchni. Promując zdrowe odżywianie, jednocześnie wcielając się w postać ,,Cesi’’ przerabianej lektury piekliśmy "Owsiane ciasteczka". Po dobraniu się w grupy każda miała do wykonania określone zadanie, uczniowie sami analizowali przepis, przeliczali, odmierzali, wyrabiali ciasto, więc było i trochę matematyki. Na koniec odbyła się najprzyjemniejsza chwila degustacja. Wypieki wyszły Wyśmienicie!!!! Było smacznie, zdrowo i wesoło.

materiał nadesłała p. Iwona Prajzendanc

owsiane ciasteczka w kl 5b 2021

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

tytul 11 listopada 2021

    11 listopada 1918 r. zakończyła się I wojna światowa. Tego dnia, po 123 latach niewoli, nasza Ojczyzna odzyskała niepodległość. Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole miały ciekawy przebieg. W środę 10 listopada 2021 r. mogliśmy oglądać wystawę poświeconą Bohaterom Tamtych Dni oraz prezentację multimedialną dotyczącą odzyskania przez Polskę niepodległości. W czasie przerw towarzyszyła nam muzyka patriotyczna. Ponadto nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu", a więc o godzinie 11.11 każda klasa w sali, w której miała lekcję, uroczyście zaśpiewała hymn Polski - "Mazurek Dąbrowskiego". Uczniowie i nauczyciele, aby podkreślić uroczysty charakter tego dnia, ubrali się w stroje galowe i przypięli kotyliony. W przygotowaniach udział wzięli: p. Mirosława Babicka - Mrzygłód, p. Joanna Betler, p. Renata Pruska - Nieroda, p. Joanna Szczecińska, p. Stanisław Kacperski, p. Bogdan Żych oraz uczniowie, którzy pomagali w obsłudze sprzętu, uczestnicy zajęć koła historycznego i pracowni poligrafii.

materiał nadesłała p. Joanna Betler

11 listopada 2021

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii