baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Sukcesy naszych uczniów!

    W dniu 21 marca 2023 w LO nr 1 w Stargardzie odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów dla laureatów i osób wyróżnionych w konkursach przedmiotowych organizowanych w tej szkole.
    Wyróżnienie w XXII Małej Olimpiadzie Matematycznej otrzymał Janek Kuzio z klasy 8b, w XX Konkursie Fizycznym drugie miejsce zajął Patryk Remiśko z klasy 8d, a Aleksandra Malinowska z klasy 8e zajęła trzecie miejsce w Konkursie Znajomości Języka Angielskiego.
Gratulujemy serdecznie oraz życzymy dalszych sukcesów!

Materiał nadesłała p. Iwona Łopacińska

sukcesy naszych uczniow 2023

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Komiksy na lekcjach języka niemieckiego

    Kolorowe komiksy mają w sobie wiele mocy. Dzięki nim możemy się trochę pośmiać, oderwać od rzeczywistości i nabrać do niej dystansu. Warto skorzystać z komiksów na lekcji języka obcego. Może być to aktywność, która spowoduje, że zachęcimy uczniów do wykorzystania poznanego słownictwa lub zagadnień gramatycznych w niecodzienny sposób. Oto kilka przykładów komiksów, które powstały podczas zajęć języka niemieckiego w klasach siódmych, przy użyciu laptopów i stron internetowych do tworzenia komiksów (Canva, ToonyTool) oraz w klasach czwartych - jako zadanie domowe podsumowujące poznane zagadnienia. Zapraszamy do przejrzenia strony Wakelet z galerią prac:

https://wakelet.com/wake/btO9zT4CiKvgSvxa-1Ixh

Materiał nadesłała p. Iwona Łopacińska

komiksy na j niem 2023

 

Mamy sukces w konkursie MIĘDZYSZKOLNYM MATEMATYCZNYM KLAS 5

„Myślę, liczę, tworzę” !!!

    10 marca 2023r. w Szkole Podstawowej nr 7 odbył się XVI Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas 5. Konkurs składał się z dwóch części - indywidualnej i zespołowej.
    Reprezentanci naszej szkoły Adam Kiriłow z klasy 5a i Miłosz Słownik z klasy 5b w części zespołowej zajęli III miejsce .
    Adam Kiriłow zajął I miejsce w części indywidualnej.
Osobą odpowiedzialną za przygotowanie uczniów była p. Elżbieta Gajewska.
Serdecznie gratulujemy naszym zdolnym uczniom i życzymy kolejnych sukcesów!

Materiał nadesłała p. Katarzyna Witos-Szałęga

miedzyszk konk mat 2023

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Wielki sukces naszego ucznia

w X Wojewódzkim Konkursie Informatycznym „SCI#CODE”

    Dnia 11.03.2023r. w Technikum Informatycznym SCI w Szczecinie odbył się finał X Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego „SCI#CODE”. Z naszej szkoły do informatycznych finałowych potyczek zakwalifikował się w tym roku szkolnym uczeń klasy VIII b, Jan Kuzio. Janek musiał się zmierzyć z najlepszymi finalistami województwa zachodniopomorskiego z szerokiego i trudnego zakresu zagadnień informatycznych, począwszy od systemów operacyjnych, poprzez między innymi różne języki programowania i elementy składowe komputera, po zagadnienia z arkusza kalkulacyjnego.


    Janek Kuzio w X edycji Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego „SCI#CODE” odniósł wielki sukces, zdobywając w finale konkursu I MIEJSCE!

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy Jankowi dalszych sukcesów!

Materiał nadesłał p. Bogdan Żych

scicode final 1msc 2023

laureat janek sci 2023

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Dzień Kobiet w klasie 4a

    8 marca chłopcy z klasy 4a wraz z panią Dorotą Zawadzińską oraz panią Zofią Gutowską przygotowali dla koleżanek wspaniałą niespodziankę. Zadbali o pyszny poczęstunek piekąc ciasteczka i babeczki (pojawił się nawet tort!) oraz opracowali różne konkurencje, w których dziewczyny mogły wykazać się sprawnością fizyczną, wdziękiem i dobrą pamięcią. Wszystkie czuły się w tym dniu naprawdę wyjątkowe!

Materiał nadesłała p. Zofia Gutowska

dzien kobiet 4a 2023

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

II OGÓLNOPOLSKI KONKURS DACHL – MÄRCHEN

    Uczniowie klas IV-VIII mieli możliwość wzięcia udziału w szkolnym etapie konkursu z języka niemieckiego, zorganizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział Warszawa, Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 354 im. Adama Asnyka w Warszawie oraz Polsko – Niemiecką Szkołę Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandt`a w Warszawie.
    Celem konkursu było zainteresowanie uczniów literaturą i kulturą państw niemieckiego obszaru językowego oraz pobudzanie zainteresowania językiem niemieckim.
    Zadaniem konkursowym było przygotowanie ilustracji fragmentu baśni/bajki autora z kraju niemieckojęzycznego obszaru językowego, czyli z Niemiec, Austrii, Szwajcarii lub Liechtensteinu.
    Nasi uczniowie przygotowali wspaniałe prace, przedstawiające różne znane baśnie autorstwa braci Grimm, np. „O rybaku i złotej rybce”, „Roszpunka”, „Gęsiareczka”, „Czerwony Kapturek”, „Kopciuszek”. Dwie prace, z odpowiednich kategorii wiekowych zostały przesłane do Warszawy, by tam walczyć o nagrody w etapie ogólnopolskim.
Dziękuję wszystkim uczestnikom za piękne prace! Zapraszam do galerii!

Opiekun konkursu - pani Iwona Łopacińska

konk dahl 2023

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

zyczenia ferie 2023

 

Bal Karnawałowy dla klas 0-III.

Seans filmowy dla klas ósmych

    „Walentynki w Krainie Lodu” - pod takim hasłem odbył się tegoroczny Bal Karnawałowy dla klas 0 – III.
10 lutego 2023r. punktualnie o godzinie 8.30 sala zapełniła się dziećmi, uświetniającymi bal wspaniałymi, kolorowymi kreacjami, które zaprezentowane zostały na czerwonym dywanie. Klimat wydarzenia podkreślały pięknie przygotowane przez wychowawczynie i nauczycieli dekoracje.
    Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji m.in. fotobudka, w której powstało wiele pamiątkowych zdjęć. Zabawę, przeplataną tańcami i konkursami poprowadziły p. Katarzyna Przybylska i p. Agnieszka Borowska.
    Na zakończenie wszyscy uczniowie mogli posilić się słodkim poczęstunkiem.
    W tym dniu dla uczniów klas ósmych został zorganizowany przez p. Agnieszkę Gadomską-Rataj seans filmowy. Punktualnie, o godz. 8.45 uczniowie klas ósmych oglądali w stołówce szkolnej film pt. „Pies”. Opiekę nad uczniami podczas seansu sprawowali wychowawcy klas. Wspólne oglądanie filmu pozwoliło wszystkim widzom miło spędzić czas i dostarczyło całej publiczności wielu niezapomnianych wrażeń. Po seansie wszyscy uczniowie otrzymali słodki poczęstunek.

Materiał nadesłali p. Monika Szyszka oraz p. Bogdan Żych

bal karnaw kl0 3 2023

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii